Wisła Kraków remisuje w Gdyni [WIDEO]. Kibice widzą go w podstawowym składzie

Wisła Kraków remisuje w Gdyni [WIDEO]. Kibice widzą go w podstawowym składzie fot. Piotr Homel / Shutterstock.com
Źródło: Transfery.info | Polsat Sport

Wisła Kraków zremisowała w wyjazdowym spotkaniu z Arką Gdynia 1:1. Gola wyrównującego dla gości strzelił wprowadzony chwilę wcześniej z ławki rezerwowych Szymon Sobczak.

W piątkowy wieczór Arka Gdynia podejmowała na własnym terenie zespół Wisły Kraków. Starcie tych dwóch ekip zapowiadało się naprawdę emocjonująco, biorąc pod uwagę fakt, że drużyny znajdowały się przed tym meczem odpowiednio na pierwszym oraz piątym miejscu w tabeli I ligi.

Gospodarze otworzyli wynik spotkania już w 13. minucie. Álvaro Ratóna pokonał Olaf Kobacki, oddając precyzyjne uderzenie zza pola karnego przy bliższym słupku bramki.

Ekipa Wojciecha Łobodzińskiego była bliska podwyższenia rezultatu w pierwszej połowie, ale przy trafieniu z 33. minuty autorstwa Karola Czubaka została odgwizdana pozycja spalona. Tym samym gol nie został uznany.

Po przerwie „Biała Gwiazda” ruszyła do odrabiania strat. W końcu wyrównanie nadeszło w 75. minucie, kiedy do siatki trafił Szymon Sobczak, który chwilę wcześniej dopiero co zameldował się na murawie, zastępując Goku Romána.

Ostatnia dyspozycja Sobczaka jest szczególnie doceniania wśród fanów krakowskiego klubu. Nie brakuje opinii, że 31-latek powinien częściej dostawać szanse od początku.

„Chciałbym żebyśmy zaczęli mecz od początku z Sobczakiem na szpicy”, „Sobczak musi wyjść w pierwszym składzie na Miedź”, „Trzeba grać od początku z Rodado i Sobczakiem w składzie” - brzmią komentarze kibiców Wisły Kraków po potyczce z Arką.

Następny mecz podopieczni Alberta Rudé'ego rozegrają na własnym stadionie z Miedzią Legnica. Spotkanie odbędzie się w piątek 15 marca o godzinie 20:30. Natomiast Arka Gdynia przyjmie na swoim terenie drużynę Odry Opole w niedzielę 17 marca. Początek zaplanowano na godzinę 12:40.