Wisła Kraków się zgodziła. Ważna sprawa dla Wieczystej Kraków wyjaśniona

2025-03-18 19:31:58; Aktualizacja: 15 godzin temu
Wisła Kraków się zgodziła. Ważna sprawa dla Wieczystej Kraków wyjaśniona Fot. Norbert Barczyk / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Bartosz Karcz [Gazeta Krakowska]

Jeżeli Wieczysta Kraków wywalczy awans do I ligi, będzie grała na stadionie, który na co dzień użytkuje Wisła Kraków. Promesa w tej sprawie została już udzielona - przekazał Bartosz Karcz z „Gazety Krakowskiej”.

W ostatni weekend Wieczysta Kraków przegrała w drugoligowych derbach z Hutnikiem Kraków 0:1, notując pierwszą porażkę w tym roku. Podopieczni Sławomira Peszki cały czas mają na koncie 51 punktów i zajmują drugie miejsce w tabeli, pozostając jednym z głównych faworytów do wywalczenia awansu. Strata do Pogoni Grodzisk Mazowiecki wynosi cztery „oczka”.

Co w przypadku uzyskania promocji w kontekście stadionu na domowe mecze? Obiekt Wieczystej nie spełnia pierwszoligowych warunków licencyjnych i jej prezes Andrzej Turecki w niedawnej rozmowie z „Przeglądem Sportowym” dał do zrozumienia, że w grę wchodzą potencjalne występy zespołu na stadionie użytkowanym przez Wisłę Kraków lub Cracovię.

Z doniesień Bartosza Karcza wynika, że padło na ten pierwszy. Mowa o obiekcie miejskim, ale za murawę odpowiada tam Wisła. Z uwagi na formalności licencyjne potrzebna była od niej promesa na korzystanie z boiska i takowa została udzielona przez klub.

W przeszłości na arenie zlokalizowanej na ulicy Reymonta w Krakowie występowała gościnnie Garbarnia.

Jeśli chodzi o Wieczystą i Wisłę to bardzo ciekawym aspektem, który dopiero się wyjaśni, jest to, czy w następnym sezonie ekipy będą rywalizowały w jednej lidze, czy nie. „Biała Gwiazda” aktualnie jest szósta na zapleczu Ekstraklasy.