Wisła Kraków: Wielki powrót staje się powoli faktem. Czas na testy medyczne

Wisła Kraków: Wielki powrót staje się powoli faktem. Czas na testy medyczne fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TVPSport.pl

Alon Turgeman rozpoczyna we wtorek testy medyczne przed sfinalizowaniem swojej ponownej przeprowadzki do Wisły Kraków - poinformował Mateusz Miga z TVPSport.pl.

Przedstawiciele „Białej Gwiazdy” nie są zadowoleni z formy prezentowanej przez swoich obecnych napastników i dlatego w ostatnim czasie rozglądali się na rynku za wartościowym ofensywnym zawodnikiem, który zdecydowanie częściej pakowałby futbolówkę do siatki rywali.

Ekipa z województwa małopolskiego nie poszukiwała go zbyt długo i zdecydowała się postawić na sprawdzonego piłkarza w osobie Alona Turgemana, który zaliczył stosunkowo udaną rundę wiosenną minionego sezonu, kiedy to będąc na wypożyczeniu w krakowskim zespole, zdobył dla niego sześć bramek w dziewięciu rozegranych meczach.

Wisła była poważnie zainteresowana zatrzymaniem Izraelczyka, ale przez jego problemy zdrowotne nie zdołała osiągnąć zadowalającego porozumienia z Austrią Wiedeń, gdzie 29-latek spędził pierwszą część trwających rozgrywek.

Środkowy napastnik nie otrzymał w rundzie jesiennej zbyt wielu szans na wykazanie się swoimi umiejętnościami, ponieważ dopiero w listopadzie wrócił do gry i od tego czasu pojawił się trzykrotnie na boisku i strzelił jednego gola.

Mimo to obecny pracodawca Turgemana nie wiąże z nim planów na przyszłość i chciałby go się jak najszybciej pozbyć, co postanowiła wykorzystać „Biała Gwiazda”.

Mateusz Miga z TVPSport.pl przekonuje, że przedstawiciele polskiego klubu porozumieli się już ze wszystkimi stronami i teraz Izraelczyk musi jedynie przejść testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z ekipą z województwa małopolskiego.

W jego przypadku może to nie okazać się formalnością, ponieważ jakiekolwiek kłopoty zdrowotne przekreślą szanse 29-latka na powrót do Wisły Kraków.

Wcześniej Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl informował, że środkowy napastnik chciałby inkasować 25 tysięcy euro miesięcznie. „Biała Gwiazda” miała zaproponować mu 18 tysięcy euro miesięcznie i wygląda na to, że ta oferta została zaakceptowana przez Turgemana, którego przyjście do polskiego zespołu oznacza, że niemal na pewno pożegna się z nim Fatos Bećiraj.

AKTUALIZACJA

Do powyższej informacji o testach medycznych Izraelczyka odniósł się Jarosław Królewski. Jeden ze współwłaścicieli Wisły Kraków zamieścił stosowny wpis na Twitterze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy