Wisła Kraków z komunikatem w sprawie kontuzjowanych reprezentantów [OFICJALNIE]

2024-03-18 15:41:51; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Wisła Kraków z komunikatem w sprawie kontuzjowanych reprezentantów [OFICJALNIE] Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Wisła Kraków

Wisła Kraków opublikowała komunikat, w którym poinformowała o stanie zdrowia Kacpra Dudy i Jakuba Krzyżanowskiego. Obaj pomimo powołań do juniorskich reprezentacji Polski, nie udadzą się na zgrupowania.

Wisła Kraków w miniony weekend pokonała u siebie Miedź Legnica 2-0. Bohaterem zespołu prowadzonego przez Alberta Rude okazał się autor dwóch trafień, Ángel Rodado.

Dzięki temu triumfowi ekipa spod Wawelu awansowała w tabeli na trzecie miejsce i w tym momencie traci do drugiej pozycji, gwarantującej bezpośredni awans cztery punkty.

Triumf Wisły Kraków jest jednak słodko - gorzki, ponieważ kontuzji doznali dwaj podopieczni hiszpańskiego trenera. Mowa o Kacprze Dudzie i Jakubie Krzyżanowski.

Wychowankowie „Białej Gwiazdy” pierwotnie mieli udać się na zgrupowania juniorskich reprezentacji Polski. Już teraz wiadomo jednak, że do tego nie dojdzie.

Pierwszoligowiec wystosował w tej sprawie stosowny komunikat.

„Zawodnicy Wisły Kraków, którzy otrzymali powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski, nie udadzą się na zgrupowania swoich kategorii wiekowych. Kacper Duda i Jakub Krzyżanowski zostaną w Krakowie ze względu na dolegliwości po meczu z Miedzią Legnica.

Jakub Krzyżanowski ma problem z mięśniem czworogłowym, z kolei Kacprowi Dudzie doskwiera ból łydki. Piłkarze wdrożeni zostali w proces leczenia, który ma doprowadzić ich do sprawności po przerwie na kadrę. Przypominamy, że Jakub Stępak rehabilituje więzadła stawu łokciowego” - czytamy.

Następny mecz o punkty Wisła Kraków rozegra 30 marca. Zmierzy się wtedy na wyjeździe z Chrobrym Głogów.