Wisła Kraków z rewolucją kadrową. Pozyskano już dziesięciu piłkarzy

Wisła Kraków z rewolucją kadrową. Pozyskano już dziesięciu piłkarzy fot. Wisła Kraków
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Wisła Kraków dokonała latem rewolucji kadrowej. Z zespołem pożegnało się łącznie dwunastu piłkarzy (w tym wypożyczony Kamil Broda), a w ich miejsce sprowadzono dziesięciu innych.

Poprzedni sezon był dla Wisły Kraków nie do końca udany. Zespół prowadzony od grudnia 2020 roku przez Petera Hyballę zajął dopiero trzynaste miejsce na koniec rozgrywek Ekstraklasy.

Między innymi dlatego pod Wawelem doszło do sporych roszad. Z posadą pożegnał się nie tylko wspomniany szkoleniowiec, ale i zakończono współpracę z jedenastoma zawodnikami.

Ponadto wypożyczony do Chojniczanki Chojnice został utalentowany Kamil Broda.

Twarzami zmian okrzyknięto nowego trenera Adriána Guľę oraz wyczekiwanego od dawna przez fanów Wisły Kraków dyrektora sportowego, którym został Tomasz Pasieczny.

Jeszcze przy okazji zimowego okna transferowego udało się podpisać obowiązujące od lipca kontrakty z Alanem Urygą, Hubertem Sobolem, Mateuszem Młyńskim oraz Aschrafem El Mahdiouim.

Bezpośrednie w lecie przybyli natomiast napastnik Jan Kliment, skrzydłowy Dor Hugi, środkowy pomocnik Michal Škvarka, lewy obrońca Matěj Hanousek, a także dwaj bramkarze, a więc Mikołaj Biegański oraz Kacper Rosa.

Co więcej, nie musi być to wcale koniec wzmocnień. Wkrótce sfinalizowana zostanie przeprowadzka do Chin Felicio Browna Forbesa i w jego miejsce przy Reymonta 22 pojawi się nowy napastnik.

Kibice niecierpliwie wyczekują już pierwszej kolejki Ekstraklasy. W niej Wisła Kraków zmierzy się u siebie z Zagłębiem Lubin. Starcie zostało zaplanowane na 26 lipca od godziny 18:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Kibice Fiorentiny z wiadomością do Dušana Vlahovicia. „Cygańska kupo gówna” Kibice Fiorentiny z wiadomością do Dušana Vlahovicia. „Cygańska kupo gówna”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy