Wisła Płock: Niejasna przyszłość Dominika Furmana

Wisła Płock: Niejasna przyszłość Dominika Furmana fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Wisła Płock TV

Już za niespełna rok wygasa umowa Dominika Furmana z Wisłą Płock, a nowe porozumienie wciąż nie zostało zawarte. W związku z tym do sytuacji 27-latka postanowił odnieść się Marek Jóźwiak, dyrektor sportowy klubu z województwa mazowieckiego.

Do niedawna wydawało się, że wychowanek Legii Warszawa po trzech i pół roku rozłąki wróci na Łazienkowską, lecz ostatecznie jego transfer nie doszedł do skutku. Niemniej, spekulacje nie ustały, a w obliczu wygasającego już 30 czerwca 2020 roku kontraktu, wokół Polaka zaczyna się tworzyć coraz większy szum. Mając to na uwadze, o jego sytuacji postanowił opowiedzieć Marek Jóźwiak, który pełni w Wiśle Płock rolę dyrektora sportowego.

– Prowadzimy z Dominikiem i jego agentem rozmowy od maja - zostały przedstawione już dwie oferty. Sam rozmawiałem z nim tydzień temu. Cały czas te rozmowy będą trwały, natomiast pamiętajmy o tym, że nasze możliwości finansowe są w pewnym stopniu wyliczone. Ale Dominik jest otwarty na rozmowy i to jest dla nas bardzo ważna rzecz, że nie zamyka się tylko na opcję zagraniczną, ale również na pozostanie w Wiśle Płock. Natomiast kwestia tego, kiedy i jak te rozmowy się skończą, będzie zależało od tego, w jakim stopniu będziemy współgrać na bazie kontraktu indywidualnego, a więc chodzi o finanse – oznajmił 52-latek w rozmowie z kanałem klubowym.

Ze słów byłego gracza m.in. „Wojskowych” można zatem wywnioskować, że ostatnimi czasy pojawiły się kontakty ze strony zagranicznej ekipy, która w pewnym stopniu walczy z „Nafciarzami” o dwukrotnego reprezentanta Polski. Nie milknie także temat jego powrotu do Legii i coraz więcej wskazuje na to, że decyzja odnośnie jego przyszłości zostanie podjęta dopiero w styczniu, kiedy 27-latek będzie mógł już negocjować z dowolnym klubem.

Furman do Wisły Płock trafił latem 2016 roku, początkowo na wypożyczenie, a z czasem został wykupiony. Łącznie w barwach tej ekipy rozegrał on jak dotąd 112 spotkań, strzelił 15 goli i przy kolejnych 20 asystował.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Liverpool nie chce płacić za Wernera kwoty z klauzuli Liverpool nie chce płacić za Wernera kwoty z klauzuli FC Barcelona szuka funduszy na Lautaro Martíneza. Wyceniła sześciu zawodników na 8-50 milionów euro FC Barcelona szuka funduszy na Lautaro Martíneza. Wyceniła sześciu zawodników na 8-50 milionów euro Cristiano Ronaldo też zmienił swój wygląd [FOTO] Cristiano Ronaldo też zmienił swój wygląd [FOTO] Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy