Wisła Płock pożegnała siedmiu piłkarzy [OFICJALNIE]

Wisła Płock pożegnała siedmiu piłkarzy [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Wisła Płock

Wygasające umowy siedmiu zawodników Wisły Płock nie zostaną przedłużone. Dzieje się tak z różnych przyczyn: koniec kariery, decyzja o transferze czy niewystarczające osiągnięcia.

Finisz sezonu w Ekstraklasie to moment podsumowań. Takowe mają już za sobą zarząd oraz sztab szkoleniowcy „Nafciarzy” i ich następstwem jest decyzja o zakończeniu współpracy z pięcioma graczami.

W drużynie z Płocka nie zostaną Giorgi Merebaszwili, Ángel García, Hubert Adamczyk, Cillian Sheridan i Airam Cabrera. Umowy pierwszej dwójki posiadały opcje kontraktowe na następne 12 miesięcy, ale z nich nie skorzystano. Tym samym cała piątka zmieni miejsce swojego dotychczasowego pobytu.

Najwięcej czasu w Wiśle, bo równo pięć sezonów, spędził Merebaszwili. 34-letni skrzydłowy jeszcze w poprzednich rozgrywkach zgromadził cztery gole oraz siedem asyst, ale kończącej się kampanii znacząco obniżył loty. Licznik zamyka na 135 występach, choć dzisiaj może dorzucić do tego jeszcze jedno spotkanie.

Poza wspomnianymi zawodnikami, dalej nie będziemy oglądać już Bartłomieja Sielewskiego i Alana Urugi. 36-latek postanowił zakończyć karierę i po nachodzącym meczu z Zagłębiem Lubin klubowa legenda, podobnie jak o 9 lat młodszy Uryga, który zastępował go w roli kapitana, mogą spodziewać się godnego pożegnania. Ten ostatni wraca do Wisły Kraków.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy