Władimir Putin podpisał. Dwie brazylijskie gwiazdy z rosyjskimi paszportami [OFICJALNIE]

Władimir Putin podpisał. Dwie brazylijskie gwiazdy z rosyjskimi paszportami [OFICJALNIE] fot. Maksim Konstantinov / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Zenit Petersburg

Zenit Petersburg poinformował, że Malcom i Claudinho otrzymali rosyjskie obywatelstwa. Dekret w tej sprawie podpisał w piątek prezydent Władimir Putin.

Od czasu bestialskiego ataku Rosji na Ukrainę minął rąk. Pomimo upływu dwunastu miesięcy, walki za naszą wschodnią granicą nadal trwają, a na froncie ginie mnóstwo niewinnych osób.

Wojnę na własnej skórze odczuły też kluby piłkarskie z Rosji, które nie otrzymały zgody na udział w europejskich pucharów. Dodatkowo wielu zawodników, którzy występowali w tamtejszej lidze, zmieniło barwy.

Tym tropem nie poszli jednak między innymi dwaj Brazylijczycy z Zenita Petersburg - Malcom oraz Claudinho.

Od kilku miesięcy ofensywnie przysposobieni gracze ubiegali się natomiast o rosyjskie obywatelstwo. Decyzja ta spotkała się z wieloma głosami sprzeciwu, ale zainteresowanie niewiele sobie z tego robili i w końcu dopięli swego.

W piątek pojawiła się informacja, że oba wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie, a podpis pod dekretem złożył nie kto inny, jak sam prezydent Rosji Władimir Putin.

„Malcom i Claudinho otrzymują obywatelstwo rosyjskie.

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin zatwierdził ich wnioski zgodnie z odpowiednim dekretem.

Wszyscy w klubie gratulują zawodnikom zostania obywatelami Rosji.

Życzymy im powodzenia i wielu kolejnych zwycięstw z niebiesko-biało-niebieskimi” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Na razie nie wiadomo czy obaj gracze zdecydują się na grę w reprezentacji „Sbornej”, która od dłuższego czasu rozgrywa wyłącznie mecze towarzyskie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy