Właściciel kopalni złota chce kupić Chelsea

Właściciel kopalni złota chce kupić Chelsea fot. Shutterstock
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Daily Mail

Pochodzący z Ghany właściciel kopalni złota Antwi Boasiako chce kupić Chelsea - informuje „Daily Mail”. Triumfator poprzedniej edycji Ligi Mistrzów musi zostać sprzedany po tym, jak sankcjami objęto dotychczasowe właściciela stołecznej ekipy Romana Abramowicza.

Bestialski atak Rosji na Ukrainę spowodował, że wielu biznesmenów z kraju agresora, zostało objętych sankcjami przez inne państwa. Do tej grupy zalicza się między innymi właściciel Chelsea Roman Abramowicz.

55-latek został więc zmuszony do tego, by sprzedać większościowy pakiet akcji triumfatora poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, by ten mógł normalnie funkcjonować. Chętnych, by przejąć „The Blues” na własność nie brakuje.

O jednym z zainteresowanych informuje „Daily Mail”, wedle którego stołeczna ekipa może trafić w ręce Antwiego Boasiako.

To pochodzący z Ghany biznesmen, który dorobił się fortuny na kopalni złota.  Teraz 45-latek planuje wziąć udział w licytacji o Chelsea.

Skąd w ogóle narodził się u niego ten pomysł? Stołeczna ekipa budzi u niego podziw, a dzięki piłkarzom z Afryki, którzy występowali na Stamford Bridge, takim jak między innymi Didier Drogba, Michael Essien, czy teraz Édouard Mendy, łączy go z tym klubem specjalna więź.

Ponadto 45-latek chce zrobić wszystko, by nikt z zatrudnionych w strukturach klubu nie stracił swojej pracy.

Oferta ma zostać złożona przed piątkiem, bo właśnie wtedy mija ostateczny termin składania propozycji. Jego współpracownicy robią wszystko, by dopiąć swego. Ewentualny nowy właściciel chce, by Chelsea zyskała jeszcze większą popularność na Czarnym Lądzie.

Głos w rozmowie z „Daily Mail” zabrał rzecznik biznesmena.

- Antwi Boasiako bada możliwość złożenia oferty kupna Chelsea. Odbyły się konkretne rozmowy z różnymi stronami, które są zaangażowane w sprzedaż klubu. Ten podmiot ma trwałą spuściznę w Afryce, a to daje nam duże pole manewru i opcję do jeszcze większej promocji - zaznaczył.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy