Włochy i Argentyna planują mecz ku czci Diego Maradony

Włochy i Argentyna planują mecz ku czci Diego Maradony
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Tariq Panja [Twitter]

Jak donosi dziennikarz sportowy Tariq Panja, powstają plany zorganizowania jednorazowego meczu pomiędzy Włochami a Argentyną na cześć byłego piłkarza Napoli i Barcelony, legendarnego Diego Maradony.

Maradona zmarł w listopadzie ubiegłego roku, a dwa narody, z którymi jest ściśle związany, to Włochy i Argentyna. W tym pierwszym kraju przeżywał swoje najlepsze lata w piłce klubowej, gdzie występował w Napoli, a w barwach drugiego niemal w pojedynkę poprowadził drużynę do zdobycia mistrzostwa świata w 1986 roku.

Te dwie drużyny narodowe to także niedawno koronowani mistrzowie swoich kontynentów. W ostatni weekend Włochy wygrały EURO 2020 kosztem Anglii w Londynie, a Argentyna triumfowała w turnieju Copa América pokonując w finale Brazylię w Rio de Janeiro.

Ostatni raz taki mecz został rozegrany w 1990 roku, a Maradona był w jego epicentrum. To było półfinałowe starcie Mistrzostw Świata w Neapolu, Argentyna pokonała Włochy i zapewniła sobie miejsce w finale, w którym przegrała z Republiką Federalną Niemiec.

Spotkanie będzie owocem starań UEFA i CONMEBOL o zacieśnienie więzi, czego przykładem może być wymiana sędziów między turniejami EURO 2020 a Copa América.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy