Włosi wybrali nowego selekcjonera!

Włosi wybrali nowego selekcjonera!
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Roberto Mancini prawdopodobnie zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Włoch.

Zgodnie z informacjami włoskich dziennikarzy, w ostatnich dniach podjęto rozmowy w sprawie zatrudnienia Manciniego przez włoską federację piłkarską i wszystko wskazuje na to, że przyjmie on ofertę. 

Włoski szkoleniowiec miał już podjąć decyzję, że niezwłocznie po zakończeniu aktualnego sezonu ligi rosyjskiej, czyli w połowie maja, opuści Zenit Petersburg. Na razie nie jest jednak jasne czy właściciel klubu, Alexander Dyukov, przyjmie rezygnację.

W aktualnym sezonie Zenit spisuje się znacznie poniżej oczekiwań i po 23 kolejkach ma na koncie zaledwie 42 punkty, co daje czwartą lokatę w tabeli. Wielu kibiców nie jest zadowolonych z pozycji klubu, ale duże zaufanie do Manciniego mają właściciele, więc prawdopodobnie nie zwolnią go z własnej woli.

Wcześniej wyżej od Manciniego oceniano Carlo Ancelottiego oraz Antonio Conte, jednak żaden z nich nie jest obecnie dostępny dla reprezentacji Włoch. Z tego względu federacja chce postawić na trenera Zenitu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liverpool nie kupi Thiago Alcântary

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy