Wojciech Szczęsny „musi uważać”. Nadciąga nowa era w Juventusie?

Wojciech Szczęsny „musi uważać”. Nadciąga nowa era w Juventusie? fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: SportMediaset

Władze Juventusu myślą nad nowym kontraktem dla Wojciecha Szczęsnego. Plany mogą się jednak zmienić. Trzeba brać pod uwagę rozstanie przyszłego lata - donosi SportMediaset.

Juventus bierze się za kontrakty zawodników. Niedawno ogłoszono przedłużenie współpracy z Federico Gattim, a następny na liście jest Federico Chiesa.  Między innymi na tej dwójce klub chce opierać swoją przyszłość.

W dalszej kolejności „Stara Dama” chciałaby zająć się sprawą starszych piłkarzy, w tym Wojciecha Szczęsnego.

Reprezentant Polski trafił na Allianz Stadium w 2017 roku, kończąc erę Gianluigiego Buffona. Na przestrzeni ostatnich lat 33-latek dobił do 224 występów i 93 czystych kont w barwach turyńskiej drużyny.

Licznik ten na pewno nie zatrzyma się na takich liczbach. Juventus ma w planach złożył weteranowi propozycję umowy do 30 czerwca 2026 roku, zakładając obniżkę pensji.

SportMediaset zapewnia, że taki scenariusz nie jest przesądzony. Możliwe, że władze 36-krotnych zdobywców scudetto zdecydują się na rozstanie przyszłego lata. Wówczas do stolicy Piemontu musiałby trafić nowy bramkarz. Jednym z kandydatów jest Marco Carnesecchi.

Juventus nie zamierza się spieszyć z podjęciem decyzji. Do końca kampanii pozostało sporo czasu. Ewentualne rozmowy ze Szczęsnym nie powinny należeć do skomplikowanych.

Drużyna Massimiliano Allegriego po trudnych rozgrywkach zgłasza gotowość do walki o scudetto. Po dziewięciu kolejkach Serie A traci tylko dwa punkty do pierwszego Interu Mediolan.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcel Zylla finalizuje transfer do pierwszej ligi. Marcel Zylla finalizuje transfer do pierwszej ligi. Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy