Wojciech Szczęsny nie miał szans! Co za akcja Austrii

2024-06-21 19:35:28; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Wojciech Szczęsny nie miał szans! Co za akcja Austrii Fot. TVP Sport
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Austria prowadzi z Polską już 2-1. Bramkę dla przeciwnika drużyny Michała Probierza strzelił Christoph Baumgartner.

Przed spotkaniem Polska - Austria ciężko było wskazać faworyta. Tym bardziej że oba te zespoły w pierwszej kolejce EURO 2024 przegrały swoje spotkania odpowiednio z Holandią i Francją.

Lepiej w potyczkę weszli piłkarze Ralfa Rangnicka, którzy po 9. minutach prowadzili 1-0 za sprawą Gernota Traunera. „Biało-czerwoni” byli jednak w stanie odpowiedzieć, bo przed przerwą stan rywalizacji wyrównał Krzysztof Piątek.

Po zmianie stron wydawało się, że Polacy powoli przejmują kontrolę nad rywalizacją. Żeby dodać swoim zawodnikom otuchy, selekcjoner dokonał podwójnej zmiany: w miejsce Adama Buksy i Krzysztofa Piątka pojawili się Robert Lewandowski oraz Karol Świderski.

Choć wydawało się, że to właśnie oni powinni przynieść nam radość, to znakomitą akcję przeprowadzili rywale. Tę wykończył Christoph Baumgartner, dając Austrii prowadzenie 2-1.

Później swoją okazję miał Karol Świderski, ale świetnie obronił bramkarz rywala.