Wojciech Szczęsny o krok od głośnego transferu. „Niemal przesądzone”

2024-06-09 17:06:13; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Wojciech Szczęsny o krok od głośnego transferu. „Niemal przesądzone” Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Meczyki.pl

Wiele wskazuje na to, że Wojciech Szczęsny pożegna się wkrótce z europejskim futbolem. Reprezentant Polski jest o krok od podpisania dużego kontraktu z Al-Nassr - zapewnia Tomasz Włodarczyk.

Wojciech Szczęsny bardzo szybko opuścił ojczyznę na rzecz rozwoju w akademii Arsenalu. Po występach w zespołach młodzieżowych udało mu się uzbierać ponad 180 występów w pierwszej drużynie.

Od 2017 roku podstawowy bramkarz reprezentacji Polski przebywa we Włoszech. Najpierw sprawdził się na wypożyczeniu w AS Romie, a potem wzmocnił definitywnie Juventus, w którym musiał zastąpić legendarnego Gianluigiego Buffona.

Wiele wskazuje na to, że w najbliższych dniach Szczęsny zamknie włoski rozdział. 

Fabrizio Romano poinformował, że Al-Nassr prowadzi zaawansowane rozmowy z Juventusem w sprawie transferu 34-latka. 

W interesie „Starej Damy” jest, by negocjacje przebiegły sprawnie. Ta lada moment potwierdzi sprowadzenie Michele Di Gregorio, który od przyszłego sezonu ma przywdziewać pierwsze rękawice. 

Tomasz Włodarczyk uważa, że sprawa jest „niemal przesądzona”.

Jeśli nie dojdzie do żadnych zawirowań, to Szczęsny wzmocni wicemistrza Arabii Saudyjskiej. W grę wchodzi dwuletnia umowa gwarantująca roczne zarobki na poziomie 20 milionów euro. 

Na przestrzeni najbliższych dni powinno dojść do potwierdzenia głośnej operacji. 

W Al-Nassr Szczęsny będzie miał okazję grać ponownie z Cristiano Ronaldo. W szatni spotka jeszcze Sadio Mané, Marcelo Brozovicia czy Aymerica Laporte.