Wpadka reprezentanta Zimbabwe. Nie mógł wrócić do klubu przez... nieaktualny paszport!

Wpadka reprezentanta Zimbabwe. Nie mógł wrócić do klubu przez... nieaktualny paszport!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: BBC | The Herald

Teenage Hadebe przybył do Zimbabwe na zgrupowanie reprezentacji swojego kraju. Gdy dobiegło one końca, nie mógł wrócił do Turcji, a wszystko przez nieaktualny paszport.

Zimbabwe mierzyło się w ostatnim czasie z Botswaną (0:0) oraz Zambią (2:1) w ramach eliminacji Pucharu Narodów Afryki i chociaż piłkarze oraz sztab szkoleniowy mogli cieszyć się z osiągniętych rezultatów, to po zakończeniu zgrupowania nie wszyscy wrócili do swoich klubów w dobrych humorach. W szczególności dotyczyło to Teenage’a Hadebe, który spostrzegł w momencie powrotu do Turcji, że brakuje mu w paszporcie wolnych stron na stosowną pieczątkę umożliwiającą mu wjazd do kraju, a kiedy zaczął wnioskować o nowy dokument, dowiedział się, że rząd chwilowo nie stać na jego wydrukowanie.

W konsekwencji nie mógł on pomóc klubowi Yeni Malatyaspor w starciu z Fenerbahçe (0:0), a wielce prawdopodobne jest to, że przegapi również nadchodzące spotkanie z Gençlerbirliği.

Ostatecznie, po interwencji tamtejszego związku piłki nożnej, a także selekcjonera kadry Wellingtona Mpandare, 24-latek otrzymał nowy paszport. W Malatyi ma jednak zameldować się dopiero w piątek, czyli w dni rozegrania meczu. Niemniej dla środkowego obrońcy są to i tak znakomite wieści, bowiem pojawiły się doniesienia, jakoby jego zespół  już w minionym tygodniu rozważał rozwiązanie z nim umowy.

– To był trudny czas dla nas wszystkich, ale cieszymy się, że teraz Teenage będzie mógł robić to, w czym jest najlepszy – stwierdził Wellington Mpandare, selekcjoner kadry, w rozmowie z „The Herald”.

Hadebe uzbierał dziewięć występów w koszulce Yeni Malatyaspor w obecnym sezonie. Z kolei w reprezentacji narodowej rozegrał jak dotąd trzynaście spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy