Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy

Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy fot. Jonathan Moscrop / AMA / Pressfocus
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Pasquale Guarro

Rafaela Pimenta oraz Enzo Raiola zdecydowali się pójść swoimi drogami, informuje Pasquale Guarro. W ten sposób nastąpił podział w grupie menedżerskiej zarządzanej niegdyś przez Mino Raiolę.

Mino Raiola nie był szczególnie lubianą przez kibiców oraz klubowych działaczy postacią, nie można mu jednak odmówić, iż stworzył prawdziwe menedżerskie imperium. On oraz grupa jego agentów dbała o interesy wielu piłkarzy z najwyższej półki, nieraz zapewniając im po twardych negocjacjach naprawdę korzystne warunki kontraktów. Działalność grupy stanęła jednak pod dużym znakiem zapytania, kiedy główny dowodzący zmarł pod koniec kwietnia tego roku w wieku 54 lat.

Początkowo wydawało się, że największe szanse na przejęcie wspomnianego imperium ma Rafaela Pimenta i tak też było w ostatnich miesiącach. Teraz jednak czeka nas duży wstrząs na rynku piłkarskiej agentury, ponieważ w zespole nastąpił podział. Tak zwany „Team Raiola” postanowił założyć syn zmarłego Mino Raioli, Enzo.

Dziennikarz Calciomercato.com, Pasquale Guarro informuje, że separacja oznacza podział w prawach do reprezentowania konkretnych piłkarzy. Enzo Raiola do swojej „stajni” ma zgarnąć między innymi Gianluigiego Donnarummę z Paris Saint-Germain czy też Zlatana Ibrahimovicia. Na dobry początek agent porozumiał się również z graczem AC Milanu, Ismaëlem Bennacerem, który w ostatnim czasie pozostawał bez reprezentanta i samodzielnie negocjował warunki nowej umowy.

Z Rafaelą Pimentą zostaną Paul Pogba czy Erling Braut Haaland, określający zresztą agentkę „Raiolą w spódnicy”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy