Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy

2022-11-29 10:48:43; Aktualizacja: 1 rok temu
Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Fot. Jonathan Moscrop / AMA / Pressfocus
Rafał Bajer
Rafał Bajer Źródło: Pasquale Guarro

Rafaela Pimenta oraz Enzo Raiola zdecydowali się pójść swoimi drogami, informuje Pasquale Guarro. W ten sposób nastąpił podział w grupie menedżerskiej zarządzanej niegdyś przez Mino Raiolę.

Mino Raiola nie był szczególnie lubianą przez kibiców oraz klubowych działaczy postacią, nie można mu jednak odmówić, iż stworzył prawdziwe menedżerskie imperium. On oraz grupa jego agentów dbała o interesy wielu piłkarzy z najwyższej półki, nieraz zapewniając im po twardych negocjacjach naprawdę korzystne warunki kontraktów. Działalność grupy stanęła jednak pod dużym znakiem zapytania, kiedy główny dowodzący zmarł pod koniec kwietnia tego roku w wieku 54 lat.

Początkowo wydawało się, że największe szanse na przejęcie wspomnianego imperium ma Rafaela Pimenta i tak też było w ostatnich miesiącach. Teraz jednak czeka nas duży wstrząs na rynku piłkarskiej agentury, ponieważ w zespole nastąpił podział. Tak zwany „Team Raiola” postanowił założyć syn zmarłego Mino Raioli, Enzo.

Dziennikarz Calciomercato.com, Pasquale Guarro informuje, że separacja oznacza podział w prawach do reprezentowania konkretnych piłkarzy. Enzo Raiola do swojej „stajni” ma zgarnąć między innymi Gianluigiego Donnarummę z Paris Saint-Germain czy też Zlatana Ibrahimovicia. Na dobry początek agent porozumiał się również z graczem AC Milanu, Ismaëlem Bennacerem, który w ostatnim czasie pozostawał bez reprezentanta i samodzielnie negocjował warunki nowej umowy.

Z Rafaelą Pimentą zostaną Paul Pogba czy Erling Braut Haaland, określający zresztą agentkę „Raiolą w spódnicy”.