Wybrano najlepszego piłkarza Anglii w 2015 roku. Kontrowersyjny wybór!

Wybrano najlepszego piłkarza Anglii w 2015 roku. Kontrowersyjny wybór!
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Daily Mail

Wayne Rooney został wybrany piłkarzem 2015 roku w Anglii.

Napastnik Manchesteru United triumfował po raz drugi z rzędu, a po raz czwarty w karierze. Mimo że 30-latek notuje najgorszy sezon w swojej karierze, a pierwsza połowa roku również nie była znakomita w jego wykonaniu, znalazł uznanie u głosujących.

Krytykowany w ostatnim czasie Rooney zdobył aż 37% głosów członków Angielskiego Klubu Kibica, którzy jednocześnie wybrali także najlepszego młodzieżowca. W kategorii do lat 21 triumfował Jack Butland. Bramkarz Stoke został wybrany przez ponad połowę decydentów.

O wyborze Rooneya miała zdecydować forma w reprezentacji. W 2015 roku wychowanek Evertonu zdobył w niej pięć bramek, notując przy tym dwie asysty. Pobił także rekord Bobby'ego Charltona, zostając najlepszym strzelcem w historii kadry.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ogromne zamieszanie w Schalke. Dyrektor odwołany, trzech piłkarzy zawieszonych [OFICJALNIE] Ogromne zamieszanie w Schalke. Dyrektor odwołany, trzech piłkarzy zawieszonych [OFICJALNIE] Lewandowski: Koniec umowy w 2023 roku? Jestem w stanie grać o wiele dłużej Lewandowski: Koniec umowy w 2023 roku? Jestem w stanie grać o wiele dłużej Real Madryt wytypował następcę Isco. Hitowa wymiana?! Real Madryt wytypował następcę Isco. Hitowa wymiana?! Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy