Wybrano najlepszego piłkarza Anglii w 2015 roku. Kontrowersyjny wybór!

Wybrano najlepszego piłkarza Anglii w 2015 roku. Kontrowersyjny wybór!
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Daily Mail

Wayne Rooney został wybrany piłkarzem 2015 roku w Anglii.

Napastnik Manchesteru United triumfował po raz drugi z rzędu, a po raz czwarty w karierze. Mimo że 30-latek notuje najgorszy sezon w swojej karierze, a pierwsza połowa roku również nie była znakomita w jego wykonaniu, znalazł uznanie u głosujących.

Krytykowany w ostatnim czasie Rooney zdobył aż 37% głosów członków Angielskiego Klubu Kibica, którzy jednocześnie wybrali także najlepszego młodzieżowca. W kategorii do lat 21 triumfował Jack Butland. Bramkarz Stoke został wybrany przez ponad połowę decydentów.

O wyborze Rooneya miała zdecydować forma w reprezentacji. W 2015 roku wychowanek Evertonu zdobył w niej pięć bramek, notując przy tym dwie asysty. Pobił także rekord Bobby'ego Charltona, zostając najlepszym strzelcem w historii kadry.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Ojciec Alissona  oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii Ojciec Alissona oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy