Wyciekło nagranie z rozmowy Lewandowskiego z Kucharskim. „Za co ty chcesz tak naprawdę te pieniądze?”

Wyciekło nagranie z rozmowy Lewandowskiego z Kucharskim. „Za co ty chcesz tak naprawdę te pieniądze?” fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Business Insider Polska

Business Insider Polska opublikował fragment rozmowy między Robertem Lewandowskim a Cezarym Kucharskim, która jest jednym z dowodów w toczącym się śledztwie.

Do zatrzymania byłego menedżera kapitana reprezentacji Polski doszło w tym tygodniu. W środę Prokuratura Regionalna w Warszawie opublikowała oświadczenie. Jak czytamy w nim m.in.: „Prokurator zarzucił podejrzanemu, że od września 2019r. do września 2020r. kilkukrotnie stosował wobec swojego byłego klienta i współpracownika groźbę bezprawną polegającą na zapowiedzi rozpowszechniania informacji dotyczących rzekomych nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych należącej do pokrzywdzonego spółki prawa handlowego. Kierując groźbę podejrzany zapowiadał spowodowanie postępowania karnego i rozgłoszenie wiadomości uwłaczającej czci pokrzywdzonego oraz jego żony, sugerując jednocześnie że zachowa w tajemnicy opisane powyższej okoliczności w przypadku zapłaty przez pokrzywdzonego piłkarza kwoty 20 milionów euro, co stanowi równowartość 84,6 miliona złotych”.

Do nagranej rozmowy między Lewandowskim a Kucharskim doszło 6 stycznia w Restauracji Baczewski. Część zdań z niej zostało już przytoczonych w komunikacie prokuratury. Business Insider Polska opublikował fragment rozmowy w wersji audio. Poniżej jej zapis.

RL: - O jakiej my emocjonalnie mówimy kwocie?
CK: - To jest 20 milionów euro.
RL: - No dobra, a jeśli chodzi o tą drugą?
CK: - No nie no, więc teraz musimy ustalić, jaka jest metodologia. Czyli jak ja wniosłem…
RL: - Emocjonalnie 20 milionów.
CK: - Euro.
RL: - Okej, dobra (śmiech).
CK: - Tyle jest jakby wart myślę twój spokój, nie? To akurat.
RL: - Mój spokój… (śmiech)
CK: - Tą kwotę rzucił w jednej z rozmów Rafael Buschmann.
RL: - Osoba, która nie ma pojęcia o biznesie. O tym, co się dzieje. Z twojej historii usłyszał. To powiedział ci taką kwotę. Nie używaj tego argumentu, Czarek, proszę cię.
CK: - Rafael był u mnie dwa razy i wszystko czytał.
RL: - Dobrze. Ja też mu mogę wszystko pokazać. Zero złotych, zero euro.
CK: - No to ja ci tylko mówię, skąd. Bo ja nie wiem, ile to jest. Maik (były wspólnik Kucharskiego - red.) powiedział 10 milionów euro, tak?
RL: - Dobrze, Maik. Następny argument. No to ja ci powiem, że kelner ci powiedział zero euro. To jest to samo. Czarek, przestań.
CK: - Więc ty musisz powiedzieć, zdecydować…
RL: - Czarek, ja ci mówię zero euro. Za co? To ja ci teraz mówię. To jest moje emocjonalne podejście do tego.
CK: - Zero euro?
RL: - Zero euro. Za co ty chcesz tak naprawdę te pieniądze?
CK: - Przeczytaj sobie porozumienie.
RL: - Za co? Podatki? Powiedziałem ci, że tu nie ma. Że w Niemczech? Też nie ma. Za co te pieniądze? Że byłeś prezesem w firmie? Która miała zero, zero procent.
CK: - Za to, w dwóch zdaniach, że będę krył do końca życia, że jesteś i twoja żona oszustami podatkowymi.

CAŁE NAGRANIE 


Wcześniejsze oświadczenie Kucharskiego

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy