Wyjaśniona przyszłość Javiego Martíneza

Wyjaśniona przyszłość Javiego Martíneza fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Sport Bild

Choć wydawało się, że Javi Martínez w najbliższych miesiącach odejdzie z Bayernu, zdaniem „Sport Bilda” hiszpański zawodnik jednak zostanie w zespole mistrza Niemiec.

30-letni defensywny pomocnik lub obrońca od dawna był łączony z transferem. Tylko ostatnio jego zakontraktowanie rozważały Paris Saint-Germain i Athletic Club. Szanse na to, że Martínez opuści Monachium były spore, ale sytuacja się zmieniła.

Jak donosi „Sport Bild”, w zeszłym tygodniu doszło do spotkania między Hiszpanem a kierownictwem Bayernu. Strony podjęły decyzję o dalszej współpracy i Martínez nie odejdzie z Bayernu przynajmniej do 2020 roku. Dodajmy, że jego umowa jest ważna do 30 czerwca 2021 roku.

18-krotny reprezentant Hiszpanii trafił do Bayernu blisko siedem lat temu. Od tamtej pory rozegrał w koszulce niemieckiej drużyny 202 spotkania, sięgając z nią m.in. po triumf w Lidze Mistrzów, sześć mistrzostw i trzy Puchary Niemiec. W trwającym sezonie Martínez zanotował 21 występów i jedno trafienie.

Niemieccy dziennikarze dodają, że decyzja odnośnie Hiszpana komplikuje nieco sytuację w monachijskim zespole Renato Sanchesa.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy