Wyjaśniona przyszłość Karola Świderskiego?!

2024-05-21 10:05:01; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Wyjaśniona przyszłość Karola Świderskiego?! Fot. Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: tuttomercatoweb.com.

Karol Świderski zostanie prawdopodobnie wykupiony przez Hellas Verona - twierdzi tuttomercatoweb.com. Klub zastrzegł sobie definitywny transfer Polaka w razie utrzymania w Serie A, co udało się zapewnić przy okazji wypożyczenia.

Hellas Verona w ostatniej kolejce Serie A uporał się na wyjeździe z Salernitaną. Podopieczni Marco Baroniego pokonali przeciwnika 2-1, zaklepując sobie tym samym utrzymanie na przyszły sezon.

Zasługa w tym też między innymi Karola Świderskiego. Polak trafił na Półwysep Apeniński w lutym tego roku w ramach wypożyczenia z Charlotte. Wtedy zastrzeżono wykup w razie pozostania we włoskiej ekstraklasie.

To udało się osiągnąć, dlatego według wieści tuttomercatoweb.com, 27-latek trafi do Hellasu w ramach definitywnego transferu. Szczegóły na ten moment nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Pewne jest jednak, że jego poprzedni pracodawca, czyli Charlotte, może liczyć w tym przypadku na sowity zarobek. Kontrakt Polaka z tym klubem miał bowiem obowiązywać do 31 grudnia 2025 roku.

Świderski pierwsze kroki stawiał w Rawie Rawicz, by później trafić do SMS-u Łódź. W swojej karierze grał też dla takich ekip jak Jagiellonia Białystok, PAOK Saloniki czy wspomniana drużyna MLS.

Jeśli chodzi o Hellas Verona, dla tej ekipy zanotował 15 spotkań i strzelił w nich dwie ważne bramki.