Wyjątkowy wieczór Pierre'a-Emericka Aubameyanga w Lidze Europy. Wyrównał rekord szwedzkiej legendy

Wyjątkowy wieczór Pierre'a-Emericka Aubameyanga w Lidze Europy. Wyrównał rekord szwedzkiej legendy fot. Philippe Lecoeur/FEP/Icon Sport/SIPA USA/PressFocu
Piotr Różalski

Pierre-Emerick Aubameyang stał się najlepszym strzelcem wszech czasów Ligi Europy. Na razie do spółki z legendarnym Henrikiem Larssonem.

W czwartkowy wieczór odbywają się rewanżowe spotkania fazy play-off o 1/8 finału Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy. Spory wyczyn przez wszystkie lata występów w tych pierwszych rozgrywkach skumulował Pierre-Emerick Aubameyang.

Gaboński napastnik strzelił dla Olympique'u Marsylia ważnego gola wyrównującego w rywalizacji z Szachtarem Donieck. Do przerwy jest 1:1, a w całym dwumeczu – 3:3.

Trafienie byłego zawodnika Chelsea, Arsenalu, FC Barcelony czy Borussii Dortmund waży sporo nie tylko w kontekście walki o awans do następnej rundy, ale także pod kątem osiągnięć indywidualnych.

34-latek zdobył już łącznie 31 bramek w 56 spotkaniach drugiego szczebla turnieju rozgrywanego na Starym Kontynencie, wyrównując tym samym rekord Henrika Larssona.

Mający dziś 52-lata Szwed swój wynik zapisał jednak w znacznie bardziej efektywny sposób. Do uzbierania identycznego dorobku trafień wystarczyło mu 45 spotkań.

Niewykluczone, że „Auba” zdąży usamodzielnić się w klasyfikacji. Na Stade Velodromé zostanie jeszcze rozegrana druga połowa, a w przypadku remisu sędzia zasądzi jeszcze dogrywkę.

Jeszcze do 22 lutego godziny 21:00 piłkarz dzielił drugie miejsce z Radamelem Falcao oraz Klaasem-Janem Huntelaarem.