Wymarzona sytuacja Wieczystej Kraków. W trakcie przerwy może zasiąść na tronie

2024-10-05 08:36:57; Aktualizacja: 2 godziny temu
Wymarzona sytuacja Wieczystej Kraków. W trakcie przerwy może zasiąść na tronie Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Wieczysta Kraków idzie jak burza. Beniaminek II ligi zasiadł na pozycji lidera dzięki wygranemu 2-0 spotkaniu na wyjeździe z Wisłą Puławy. Ta sytuacja przed przerwą na reprezentację utrzyma się pod jednym warunkiem.

Podopieczni Sławomira Peszki przez niektórych byli nieśmiało wymieniani na jednego z faworytów do awansu na zaplecze Ekstraklasy. Znacznie częściej przebijały się głosy o roli „czarnego konia” w tym aspekcie. Można powiedzieć, że i jedni, i drudzy mieli rację.

Wieczysta odniosła dziewiąte na dwanaście możliwych zwycięstw na trzecim szczeblu ligowym. Po raz czwarty z rzędu wygrała mecz o punkty. Po Świcie Skolwin, Skrze Częstochowa oraz GKS-ie Jastrzębiu ofiarą krakowian stała się Wisła Puławy.

Losy pojedynku zostały zamknięte w zasadzie już po pierwszym kwadransie. Piłkę w sieci kolejno w ósmej i czternastej minucie umieszczali Manuel Torres oraz Goku Román.

Triumf na terenie drużyny z województwa lubelskiego pozwolił zeszłorocznemu mistrzowi III ligi grupy czwartej wspiąć się na szczyt tabeli. Taki stan przed zbliżającą się przerwą na reprezentacje utrzyma się, jeśli w niedzielę na zamknięcie kolejki Polonia Bytom nie wygra u siebie z KKS-em Kalisz.

Wieczysta ma punkt przewagi nad goniącym rywalem, ale również należy podkreślić fakt, że ma o dwa mecze rozegrane więcej.

Ekipa z wielkimi ambicjami na znalezienie się w Ekstraklasie jeszcze w tej dekadzie zmierzy się z wiceliderem niedługo, bo 23 października. Przedtem stoczy inny domowy mecz przeciwko Chojniczance Chojnice.

***

Czołówka tabeli II ligi 2024/2025 (stan podczas 12. kolejki; mecze, punkty, bilans bramek):

1. Wieczysta Kraków 12, 28 pkt., 28-5
2. Polonia Bytom 10, 27, 26-9
3. Pogoń Grodzisk M. 10, 24, 19-7
4. Resovia 11, 18-16, 20
5. Hutnik Kraków 11, 18-22, 20
6. Chojniczanka 12, 14-12, 18
=. Zagłębie Sosnowiec 10, 14-12, 18
8. KKS Kalisz 11, 11-11, 18