Wymiana działaczy między PSG a Milanem?!

Wymiana działaczy między PSG a Milanem?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport | Mundo Deportivo

Jeszcze dzisiaj swoje odejście z Milanu ogłosić ma Leonardo, któremu włoskie media wieszczą powrót do Paris Saint-Germain. Jeśli te przewidywania się sprawdzą, ruszy domino, którego efektem może być przyjazd na San Siro Antero Henrique.

Leonardo w stolicy Francji jest uważany za jednego z ojców sukcesu obecnego projektu Paris Saint-Germain. To właśnie podczas jego pracy na stanowisku dyrektora sportowego do zespołu spod wieży Eiffla trafili m.in. Zlatan Ibrahimović, Thiago Silva czy Marco Verratti. Brazylijczyk w swoich zasługach ma także angaż Carlo Ancelottiego. W maju 2013 roku został jednak zdyskwalifikowany na dziewięć miesięcy za odepchnięcie sędziego. W efekcie zrezygnował z posady.

25 lipca 2018 roku 49-latek znalazł zatrudnienie w Milanie i natychmiast przystąpił do ofensywy transferowej, dzięki której na San Siro grają Krzysztof Piątek czy Samu Castillejo. Jego możliwości były jednak mocno ograniczone, gdyż finanse „Rossonerich” nieustannie są przedmiotem śledztwa UEFA. To jeden z powodów, przez które już dzisiaj może on ogłosić swoje rozstanie z mediolańczykami. Takie informacje podały włoskie media.

Okazuje się, że były trener Interu Mediolan może trafić ponownie na Parc des Princes, gdzie od dłuższego Antero Henrique żyje w napiętych relacjach m.in. z Thomasem Tuchelem. Jeśli do tego dojdzie, portugalski dyrektor sportowy może z kolei zająć w Milanie miejsce Leonardo. 

Tym samym możemy mówić o swoistej wymianie na linii Milan-PSG.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy