Wyśmienity początek Wisły Kraków - gol już w drugiej minucie [WIDEO]

2024-07-11 20:53:13; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Wyśmienity początek Wisły Kraków - gol już w drugiej minucie [WIDEO] Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Jan Chromik
Jan Chromik Źródło: Transfery.info

Wisła Kraków znakomicie rozpoczęła mecz eliminacji do Ligi Europy przeciwko kosowskiemu KF Llapi. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Igor Sapała.

Wisła Kraków w poprzednim sezonie nieoczekiwanie sięgnęła po Puchar Polski, pokonując w finale Pogoń Szczecin 2:1, czym zapewniła sobie prawo do reprezentowania naszego kraju w ramach eliminacji do Ligi Europy, mimo tego, że nadal przebywa na drugim poziomie rozgrywkowym.

„Biała Gwiazda” miała sporo szczęścia w losowaniu pierwszej rundy eliminacyjnej, bo los połączył ją z kosowskim KF Llapi, czyli drugą drużyną poprzedniego sezonu, czyli zespołem, który na papierze uchodził za jednego z łatwiejszych rywali.

Mimo wszystko, kibice Wisły nie mogli się przed tym meczem czuć do końca pewnie, ponieważ kadra zespołu nie jest jeszcze do końca skompletowana. Poskutkowało to tym, że w pierwszym składzie przeciwko KF Llapi swoje szanse otrzymali dwaj debiutanci - Olivier Sukiennicki i Rafał Mikulec.

Pierwszoligowiec, który do europejskich pucharów wrócił po 12 latach przerwy, nie okazał się jednak gościnnym gospodarzem, bo znakomicie rozpoczął to spotkanie. Już w drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Igor Sapała. 28-latek popisał się ładnym strzałem z półwoleja z granicy pola karnego, po którym piłka wpadła do siatki po odbiciu się od słupka.