Xavi: Decyzja federacji w sprawie Lopeteguiego była słuszna!

Xavi: Decyzja federacji w sprawie Lopeteguiego była słuszna! fot. Wikipedia
Dawid Kurowski
Źródło: Marca

Xavi Hernández wyznał, że według niego zwolnienie selekcjonera reprezentacji Hiszpanii na dwa dni przed mundialem to właściwy ruch.

Legendarny środkowy pomocnik przebywa aktualnie w Katarze, gdzie odcina kupony od swojej pełnej sukcesów kariery, występując w barwach tamtejszego Al-Sadd. 38-letni zawodnik gra dla tego klubu już od 2015 roku i pomimo zaawansowanego wieku cały czas jest jednym z najlepszych graczy w rozgrywkach. Hiszpan może pochwalić się 17 bramkami i 21 asystami w 64 występach.

Pomimo wyjazdu z Hiszpanii, Xavi bardzo często zajmuje głos na temat spraw dotyczących futbolu w jego ojczyźnie. Z tego względu 38-latek nie mógł nie skomentować sytuacji ze zwolnieniem Julena Lopeteguiego.

Przypomnijmy, że Lopetegui w maju przedłużył do 2020 roku umowę z hiszpańską federacją piłkarską. Została w niej zawarta klauzula odejścia w wysokości 2 milionów euro, z czego postanowił skorzystać Real Madryt. „Królewscy” zakontraktowali Hiszpana, ogłaszając jego pozyskanie na kilka dni przed Mistrzostwami Świata w Rosji.

Związek urażony tym, co zrobił szkoleniowiec i Real Madryt, postanowił zwolnić selekcjonera i zastąpić go dotychczasowym dyrektorem, Fernando Hierro.

- Wierzę, że Luis Rubiales [prezes hiszpańskiej federacji – przyp. red] postąpił właściwie i patrzył na tę sprawę z perspektywy całego związku. Federacja piłkarska i reprezentacja powinny być ponad jakąkolwiek osobistością. To nie była łatwa decyzja, ale właściwa.

- Każdy z tych zawodników przechodził przez podobne sytuacje w przeszłości, dlatego nie uważam, by miało to ich powstrzymać przed przeżywaniem Mistrzostw Świata – powiedział Xavi. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy