Xhaka niezwykle zdeterminowany w kwestii transferu. Szwajcar bierze sprawy w swoje ręce

Xhaka niezwykle zdeterminowany w kwestii transferu. Szwajcar bierze sprawy w swoje ręce fot. Granit Xhaka I Instagram
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Arsenal wciąż nie wyraził zgody na przenosiny Granita Xhaki do Romy. Aby zmotywować Anglików do działania, były kapitan drużyny wyraził gotowość do rezygnacji z premii za sezon 2020/2021 - przekonuje „La Gazzetta dello Sport”.

Szwajcar jest absolutnym priorytetem transferowym José Mourinho, który widzi w kapitanie swojej reprezentacji przyszłego lidera zespołu. Samemu piłkarzowi również bardzo zależy na grze w rzymskiej ekipie.

Mając na uwadze przedłużające się negocjacje obu klubów, 28-latek zaoferował Arsenalowi rezygnację z premii za poprzedni sezon w zamian za ułatwienie mu przenosin na Stadio Olimpico. Liczy, że to zmotywuje jego pracodawcę do efektywniejszych rozmów z Włochami.

Ostatnia propozycja Romy opiewała na kwotę 15 milionów euro podstawy plus bonusy. Sam piłkarz już wcześniej dogadał się z „Wilkami” w sprawie warunków kontraktu ważnego do połowy 2025 roku z pensją na poziomie dwóch i pół miliona euro za sezon.

Granit Xhaka na Emirates Stadium występuje od lata 2016 roku. Przez ten czas uzbierał równo 220 spotkań i sięgnął łącznie po cztery trofea.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy