Youri Tielemans wybrał nowy klub!? Belg urzeczony przyszłościowym projektem

Youri Tielemans wybrał nowy klub!? Belg urzeczony przyszłościowym projektem fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Voetbalprimeur.be

Youri Tielemans, któremu niebawem wygasa kontrakt z Leicester City, pragnie zrobić kolejny duży krok w karierze. 25-latek zbliża się do Arsenalu, wypracowując z liderem Premier League porozumienie. Belg jest zachwycony perspektywą pracy z Mikelem Artetą - donosi belgijskie Voetbalprimeur.be.

Wychowanek RSC Anderlecht przez stosunkowo długi okres starał się ustabilizować swoją pozycję w futbolu na wysokim poziomie. Tielemans w wieku zaledwie 16 lat, dwóch miesięcy i 21 dni debiutował w rodzimej Jupiler Pro League, zapowiadając się na ogromny talent. Co ciekawe, za sterami drużyny pomocnika zasiadał wówczas obecny szkoleniowiec Lecha Poznań - John van den Brom.

Po trzech latach od debiutu młodziutki wówczas zawodnik zapracował na transfer do AS Monaco, które starało się rzucić wyzwanie Paris Saint-Germain. We Francji kariera wszechstronnego piłkarza wyraźnie zahamowała, dając pożywkę krytykom jego talentu.

W styczniu 2019 roku Belg trafił, początkowo w ramach wypożyczenia, do Leicester City. W koszulce „Lisów” odżył, stając się z czasem kluczową postacią w układance Brendana Rodgersa.

Na ten moment Tielemans dla zespołu z King Power Stadium zanotował 174 spotkania, 27 bramek i 25 asyst. Postawa 25-latka zwiastuje, iż zostało mu niewiele czasu na poprawę tych liczb.

Już 30 czerwca 2023 roku kontrakt 54-krotnego reprezentanta „Czerwonych Diabłów” wygasa. Piłkarz nie zamierza go przedłużać, pragnąc spróbować swych sił w większej marce.

Zainteresowanie Tielemansem wyrażało wiele ekip, w tym FC Barcelona, Manchester United, Newcastle United czy w końcu Arsenal. To właśnie londyńczycy mieli ostatecznie przekonać zawodnika z kongijskimi korzeniami do transferu.

Jak podaje Voetbalprimeur.be, obydwie strony nawiązały już wstępne porozumienie, co zwiastuje letni bezgotówkowy angaż.

Perspektywa gry dla „Kanonierów” ma wzbudzać zachwyt u pomocnika, która zauważa ogromny potencjał w projekcie tworzonym na Hornsey Road. Szczególnie postać Mikela Artety, współpracującego świetnie z młodzieżą, wywołuje podziw u Tielemansa.

Arsenal nie zamierza dokonywać gwałtownych ruchów. Zespół z północnej części Londynu wierzy, iż uda mu się dopiąć operację latem, gdy gwiazda Leicester City będzie dostępna na zasadzie wolnego transferu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy