Z Atlético Madryt do Napoli?!

2018-10-17 19:44:33; Aktualizacja: 5 lat temu
Z Atlético Madryt do Napoli?! Fot. Transfery.info
Michał Flis
Michał Flis Źródło: Corriere dello Sport

Włoskie Napoli może w najbliższym czasie sprowadzić jednego z zawodników madryckiego zespołu.

Prowadzący drużynę z Kampanii Carlo Ancelotti zmuszony jest poszukać ewentualnych wzmocnień boków obrony swojego zespołu. W związku z poważną kontuzją, jakie doznał kilka miesięcy temu Faouzi Ghoulam, na lewej stronie defensywy zmuszony jest występować nominalny prawy defensor – Elseid Hysaj, podczas gdy jego miejsce po przeciwnej stronie zajął niedoświadczony Kévin Malcuit.

W tej sytuacji doświadczony szkoleniowiec zwrócił swą uwagę w kierunku Santiago Ariasa, który nie jest w stanie wywalczyć sobie miejsca w wyjściowej jedenastce Atlético.

Kolumbijski obrońca z wielkimi nadziejami zawitał na Wanda Metropolitano latem za równowartość około jedenastu milionów euro. Tuż przed transferem bezapelacyjnie dzierżył miano najlepszego prawego obrońca holenderskiej Eredivisie, w której reprezentował barwy PSV Eindhoven.

W drużynie popularnych „Los Colchoneros” nie jest jednak w stanie przekonać Diego Simeone do swych umiejętności, przez co wystąpił w zaledwie dwóch spotkaniach ligi hiszpańskiej. Tym samym 26-latek wyraźnie przegrywa rywalizację z doświadczonym Juanfranem.

Bardzo możliwe, iż w przypadku podjęcia ewentualnych negocjacji, działacze Napoli zaproponują madrytczykom jedynie wypożyczenie. Sam zawodnik z pewnością będzie zamierzał bowiem udowodnić jeszcze swą wartość hiszpańskim kibicom.

45-krotny reprezentant Kolumbii jest związany z Atlético kontraktem obowiązującym jeszcze do 30 czerwca 2023 roku.