Z Bundesligi do Milanu?

Z Bundesligi do Milanu?
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Alfredo Pedullà

AC Milan obserwuje postępy, jakie po transferze do Bundesligi robi Ludwig Augustinsson.

Szwedzki defensor od początku aktualnego sezonu reprezentuje barwy Werderu Brema. Pomimo, że drużyna na początku rozgrywek spisywała się znacznie poniżej oczekiwań, to Augustinsson był jedną z wyróżniających się postaci. Lewy obrońca robi szybkie postępy i, jak twierdzi włoski dziennikarz Alfredo Pedullà, może niebawem przenieść się do znacznie silniejszego klubu.

Według Włocha Augustinsson znajduje się pod obserwacją Milanu, który nie jest do końca zadowolony ze wzmocnień poczynionych poprzedniego lata. Zespół z San Siro przeszedł prawdziwą rewolucję, jednak jego aktualna dyspozycja nie odzwierciedla oczekiwań zarządu klubu. Z tego względu z transferem do stolicy Lombardii jest łączony Moussa Dembélé z Tottenhamu i właśnie Ludwig Augustinsson z Werderu.

Warto dodać, że Milan latem sprowadził jednego z najlepszych lewych obrońców Bundesligi ostatnich lat, czyli Ricardo Rodrígueza. Ewentualny transfer Augustinssona jest traktowany jako wzmocnienie rywalizacji na tej pozycji. Ponadto Rodriguez może występować na środku defensywy lub jako lewy skrzydłowy, dlatego nie jest wykluczone, że mogliby grać w Milanie jednocześnie.

Według Pedulli transakcja z udziałem Augustinssona jest planowana na przyszłe lato. Karta zawodnicza 23-latka jest wyceniana na około 15 milionów euro. Potencjalny transfer Szweda byłby świetnym interesem dla Werderu, który sprowadził piłkarza z Kopenhagi za darmo. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE] Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy