Z Legii Warszawa do ŁKS-u Łódź na stałe

2024-05-18 18:48:24; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Z Legii Warszawa do ŁKS-u Łódź na stałe
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Legia.net

Młody piłkarz Legii Warszawa Aleksander Iwańczyk przebywa obecnie na wypożyczeniu w ŁKS-ie Łódź. Jak jednak informuje Legia.net, 17-latek ma zostać w Łodzi na stałe.

Aleksander Iwańczyk to gracz Legii Warszawa, który przebywa na wypożyczeniu w drużynie ŁKS-u Łódź. Początkowo grał w III drużynie, która gra na V poziomie rozgrywkowym. Tam bardzo szybko zaczął się wyróżniać, więc przesunięto go po krótkim czasie do drugiej drużyny łodzian na trzecim szczeblu. Tam też pokazywał się z dobrej strony i 18 maja został zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy.

Przed klubem jeszcze do rozegrania dwa mecze, być może dostanie w którymś z nich szansę.

Jak poinformował portal Legia.net, Iwańczyk ma w Łodzi pozostać po zakończeniu wypożyczenia, czyli po prostu przenieść się na stałe.

Młody środkowy pomocnik przez dotychczasową przygodę z piłką nożną był związany tylko z warszawskimi klubami. Do Legii trafił już w 2014, po dwóch i pół roku przeszedł do Ursusa Warszawa, później grał jeszcze w FFA. Do „Wojskowych” powrócił do drużyny U-13. W zeszłym sezonie środkowy pomocnik zdobył wicemistrzostwo Polski do lat 17 w barwach stołecznych.

Iwańczyka cechuje przede wszystkim zadziorność i waleczność, ale nie stroni on także od gry kombinacyjnej. 

ŁKS sprowadzi go do siebie na stałe na mocy klauzuli wykupu zapisanej w umowie pomiędzy zespołami, bo kontrakt z Legią wciąż go obowiązuje do 2025 roku.