Z Manchesteru United do Juventusu. Pierwszy letni transfer turyńczyków!

Z Manchesteru United do Juventusu. Pierwszy letni transfer turyńczyków!
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Sportitalia

Włoskie media są przekonane, Matteo Darmian w najbliższych czasie przejdzie testy medyczne przed transferem do Juventusu.

Matteo Darmian w czwartek wieczorem został zauważony w Mediolanie, gdzie ma przebywać ze względu na swój transfer do Juventusu. Już w piątek włoski defensor pojawi się w Turynie, gdzie przejdzie testy medyczne i podpisze kontrakt z mistrzem Włoch. Transakcja pomiędzy klubami była negocjowana od wielu dni i ostatecznie porozumiano się co do kwoty odstępnego w wysokości 12 milionów euro.

To nieco mniejsza kwota od tej, jaką za sprowadzenie Darmiana zapłacił Manchester United. W 2015 roku Włoch trafił do „Czerwonych Diabłów” z łatką jednego z najbardziej interesujących bocznych obrońców młodego pokolenia na świecie za 18 milionów euro z Torino. Były gracz lokalnego rywala Juventusu zawiódł na angielskich boiskach i teraz postara się o powrót do optymalnej dyspozycji w ojczyźnie.

W poprzednim sezonie Darmian pojawił się na boisku w zaledwie 17 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, rzadko wybiegając w wyjściowej jedenastce. W tym czasie prawy defensor zanotował dwie asysty.

W Juventusie 28-latek ma zająć miejsce Stephana Lichtsteinera. 34-letni defensor zbliża się do końca umowy ze „Starą Damą” i poszuka wyzwań w nowym otoczeniu. Ostatnio mówi się, że Szwajcar zagra dla Arsenalu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy