Zagłębie Lubin: Czterech piłkarzy odeszło z klubu [OFICJALNIE]

2021-05-18 21:37:23; Aktualizacja: 3 lata temu
Zagłębie Lubin: Czterech piłkarzy odeszło z klubu [OFICJALNIE] Fot. FotoPyK
Redakcja
Redakcja Źródło: Zagłębie Lubin

Jakub Bednarczyk, Đorđe Crnomarković, Samuel Mráz i Miroslav Stoch nie będą w przyszłym sezonie reprezentować barw Zagłębia Lubin.

Samuel Mráz i Jakub Bednarczyk dołączyli do „Miedziowych” na zasadzie wypożyczenia przed startem minionego już sezonu. Słowacki napastnik zanotował w tym czasie trzy bramki oraz asystę w 29 spotkaniach. Natomiast polski atakujący zagrał jedynie w dziesięciu meczach. Obaj nie przekonali do siebie zarządu Zagłębia i wrócą do swoich klubów. Pierwszy z nich uda się do Empoli, a drugi do FC St. Pauli.

Z kolei Đorđe Crnomarković został wypożyczony do Lubina z Lecha Poznań w trakcie zimowego okna transferowego. Od tego czasu uzbierał dziesięć występów. Serbski obrońca również nie przekonał do siebie Martina Ševeli i wróci do „Kolejarza”. Umowa 27-latka z poznańskim klubem wygasa 30 czerwca 2022 roku.

31-letni Miroslav Stoch dołączył do „Miedziowych” przed 16. kolejką Ekstraklasy na zasadzie wolnego transferu. Były piłkarz takich klubów jak Chelsea czy Twente, zanim przeniósł się do Polski, pozostawał od ponad pół roku bez klubu. 60-krotny reprezentant Słowacji zagrał zaledwie w ośmiu meczach Ekstraklasy, jednak był cieniem piłkarza sprzed lat. Kontrakt 31-latka wygasa wraz z końcem sezonu i nie zostanie przedłużony. Słaba forma przełożyła się również na brak powołania do szerokiej kadry Słowacji na Mistrzostwa Europy.

W minionym sezonie Zagłębie zajęło ośme miejsce w Ekstraklasie, tracąc zaledwie dwa punkty do czwartego Śląska Wrocław, który zagra w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

KACPER SASIAK