Żałoba w Kolonii. Ukochany Hennes VIII został uśpiony

Żałoba w Kolonii. Ukochany Hennes VIII został uśpiony fot. 1. FC Köln
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: 1. FC Köln

Ze względów zdrowotnych zdecydowano się uśpić Hennesa VIII, żywą maskotkę 1. FC Köln.

W świecie piłki nożnej nie brakuje żywych maskotek. Choćby kibice takich klubów jak Benfica czy Lazio przed każdym swoim meczem podziwiają latającego nad stadionem orła i podobnie jest w Kolonii. Z tą różnicą, że dla tamtejszych fanów kluczowym elementem meczowej otoczki od lat jest koza. „Die Geißböcke” przeżywają dziś prawdziwą żałobę, bowiem ich wieloletnia maskotka dokonała właśnie swoich dni.

Hennes VIII umilał czas kolońskim kibicom od 2008 roku aż do 2019, kiedy to przeszedł na zasłużoną emeryturę. Zastąpił go Hennes IX, a bohater mógł cieszyć się jesienią swojego życia w spokojniejszym otoczeniu niż stadion.

W ostatnim czasie stan zdrowia kozy pogarszał się. Weterynarze uznali, że najlepszą opcją będzie skrócenie cierpień zwierzęcia i podjęto decyzję o jego uśpieniu.

„Będziemy za Tobą tęsknić, Hennesie VIII” - napisało FC Köln w komunikacie w mediach społecznościowych.

„Nasza ukochana koza, która była maskotką „Effzeh” od 2008 do 2019 roku, musiała zostać uśpiona ze względów zdrowotnych. Miała 14 lat. Spoczywaj w pokoju, Hennes!”.

Tradycja związana z kozami utrzymuje się w Kolonii od 1950 roku, czyli zrodziła się już dwa lata po założeniu klubu. Jej inicjatorem był koloński cyrk, który podarował drużynie piłkarskiej kozę jako żart z okazji lokalnego karnawału. Dowcip spodobał się na tyle, że zwierzę otrzymało imię po legendzie Kolonii - Hennesie Weisweilerze. Od 2019 tradycję podtrzymuje Hennes IX.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy