Żałoba w Kolonii. Ukochany Hennes VIII został uśpiony

Żałoba w Kolonii. Ukochany Hennes VIII został uśpiony fot. 1. FC Köln
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: 1. FC Köln

Ze względów zdrowotnych zdecydowano się uśpić Hennesa VIII, żywą maskotkę 1. FC Köln.

W świecie piłki nożnej nie brakuje żywych maskotek. Choćby kibice takich klubów jak Benfica czy Lazio przed każdym swoim meczem podziwiają latającego nad stadionem orła i podobnie jest w Kolonii. Z tą różnicą, że dla tamtejszych fanów kluczowym elementem meczowej otoczki od lat jest koza. „Die Geißböcke” przeżywają dziś prawdziwą żałobę, bowiem ich wieloletnia maskotka dokonała właśnie swoich dni.

Hennes VIII umilał czas kolońskim kibicom od 2008 roku aż do 2019, kiedy to przeszedł na zasłużoną emeryturę. Zastąpił go Hennes IX, a bohater mógł cieszyć się jesienią swojego życia w spokojniejszym otoczeniu niż stadion.

W ostatnim czasie stan zdrowia kozy pogarszał się. Weterynarze uznali, że najlepszą opcją będzie skrócenie cierpień zwierzęcia i podjęto decyzję o jego uśpieniu.

„Będziemy za Tobą tęsknić, Hennesie VIII” - napisało FC Köln w komunikacie w mediach społecznościowych.

„Nasza ukochana koza, która była maskotką „Effzeh” od 2008 do 2019 roku, musiała zostać uśpiona ze względów zdrowotnych. Miała 14 lat. Spoczywaj w pokoju, Hennes!”.

Tradycja związana z kozami utrzymuje się w Kolonii od 1950 roku, czyli zrodziła się już dwa lata po założeniu klubu. Jej inicjatorem był koloński cyrk, który podarował drużynie piłkarskiej kozę jako żart z okazji lokalnego karnawału. Dowcip spodobał się na tyle, że zwierzę otrzymało imię po legendzie Kolonii - Hennesie Weisweilerze. Od 2019 tradycję podtrzymuje Hennes IX.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy