Zamieszki przed meczem Ligi Narodów. 100 niemieckich kibiców przypuściło szturm na angielski pub [WIDEO]

Zamieszki przed meczem Ligi Narodów. 100 niemieckich kibiców przypuściło szturm na angielski pub [WIDEO]
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: talkSPORT | Sky Sports

Mecz Anglii z Niemcami w ramach Ligi Narodów, choć niezwykle emocjonujący, schodzi na dalszy plan w związku z wydarzeniami, które miały miejsce przed spotkaniem. Niemiecka grupa „kibiców” zaatakowała angielski pub, raniąc nawet nastoletnich chłopców.

Reprezentacja Garetha Southgate’a rozczarowała swoją mizerną postawą w Lidze Narodów, kończąc swe zmagania na czwartej, ostatniej, lokacie trzeciej grupy dywizji A. W związku z tym „Lwy Albionu” spadły półeczkę niżej, dzieląc los Walii i Austrii.

Poniedziałkowe starcie Anglików z Niemcami, choć niezbyt znaczące, w drugiej połowie zamieniło się w prawdziwie elektryzujące widowisko, które obfitowało w aż sześć goli i „comeback” gospodarzy z Wembley. Niestety, sportowy wieczór poprzedził bandycki wyczyn niemieckich przybyszów.

Na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem widowiska, około 17:50 czasu lokalnego, okolice pubu Green Man zamieniły się w pobojowisko. Duża grupa przyjezdnych pseudokibiców zaatakowała osoby w pobliżu, raniąc je tępymi narzędziami. Wedle niektórych relacji kilku agresorów dzierżyło w rękach nawet maczety.

Co ciekawe, pewna grupa napastników miała być przebrana w angielskie barwy, lecz tamtejsza policja zapewnia, iż za maskami kryli się obywatele Niemiec.

„Podczas gdy niektórzy z grupy mieli na sobie czapki i szaliki Anglii, uważa się, że byli to niemieccy kibice. Grupa weszła do ogródka piwnego i zaczęła atakować klientów, z których większość była w okolicy. Ciosy i pociski, w tym pachołki drogowe zostały rzucone.

Kilka osób odniosło obrażenia głowy i twarzy. Wiemy również o trzech osobach z poważnymi obrażeniami nóg, nadgarstków i kciuków. Żadna z rannych osób nie jest uważana za osobę w stanie zagrażającym życiu” - czytamy w oświadczeniu tamtejszej policji.

Skalę brutalnego zdarzenia lepiej nakreślają relacje naocznych świadków, w tym Luke’a Robinsona, który podzielił się informacjami w rozmowie z wysłannikami „talkSPORT”.

- Około pięćdziesięciu z nich pojawiło się w maskach i szalikach Anglii. Szturmowali, bili każdego i wszystkich. Trwało to przez dobre pięć minut, zanim przybyła policja. Wiele osób było w złym stanie. Ludzie leżeli na podłodze, nieprzytomni, pokryci krwią. Nawet dzieci. Jeden chłopak, nie starszy niż trzynaście lat, miał krwawiący nos. Jeden facet był z ratownikami medycznymi i nadal był nieprzytomny, kiedy wyszliśmy - poinformował roztrzęsiony mężczyzna.

- To kultowy pub w Anglii. Nigdy wcześniej tego nie widziałem, a przychodzę na każdy domowy mecz. Byliśmy tam, kiedy Anglia grała z Niemcami na Euro i kiedy były wszystkie kłopoty wokół finału, ale po raz pierwszy widziałem coś takiego.

Na ten moment brak jakiejkolwiek reakcji ze strony UEFA.

Więcej na temat: Anglia Niemcy Liga Narodów UEFA WIDEO

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy