Zappacosta wróci do Serie A?!

Zappacosta wróci do Serie A?! fot. Chelsea
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sport Italia

Według stacji Sky Sport Italia Davide Zappacosta jest o krok od powrotu na włoskie boiska. Prowadzi on bowiem zaawansowane rozmowy z Atalantą.

W obliczu prawdopodobnego odejścia Hansa Hateboera, a także rozstania z Timothym Castagne, bergamczycy stanęli przed trudnym zadaniem ich zastąpienia, choć początkowo wydawało się, że będzie zdecydowanie inaczej.

Atalanta w ostatnich dniach prowadziła negocjacje z Romą w sprawie wypożyczenia Ricka Karsdorpa z opcją wykupu po wpłaceniu na konto „Wilków” siedmiu milionów euro. Stacja Sky Sport Italia przekonuje jednak, że ćwierćfinalista Ligi Mistrzów napotkał poważne problemy dotyczące sfinansowania całej operacji, co sprawiło, że obrał inny cel.

Jest nim Davide Zappacosta, który w poprzedniej kampanii był już w Serie A. Tam jednak zbyt wiele nie pograł, bowiem w październiku zeszłego roku uszkodził kolano. Aktualnie przebywa on w Chelsea, lecz londyńczycy nie wiążą z nim planów na przyszłość i są otwarci na rozmowy z innymi klubami.

Tym sposobem trzecia siła Serie A skontaktowała się z Włochem i obecnie ustala już szczegóły jego wypożyczenia, które ma zawierać opcję ewentualnego transferu definitywnego. Dodajmy, że gdyby istotnie 13-krotny reprezentant „Azzurrich” zawitał do Bergamo, byłby to dla niego powrót po pięciu latach przerwy.

28-letni prawy defensor, broniąc barw Atalanty w latach 2011-2015, wystąpił w 30 spotkaniach (trzy gole i asysta). W koszulce Chelsea jak dotąd było mu dane zagrać 52 razy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy