Zaskakująca odpowiedź ultrasów Interu na słowa Romelu Lukaku. „Bardzo nam przykro, że wydarzenia w Cagliari odebrałeś jako rasistowskie”

Zaskakująca odpowiedź ultrasów Interu na słowa Romelu Lukaku. „Bardzo nam przykro, że wydarzenia w Cagliari odebrałeś jako rasistowskie”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Footbal Italia | Romelu Lukaku (Instagram)

We Włoszech nie milkną echa na temat skandalicznego zachowania sympatyków Cagliari Calcio, którzy w trakcie spotkania z Interem dopuścili się zachowań powszechnie uważanych za rasistowskie w stosunku do Romelu Lukaku.

Reprezentant Belgii zalicza bardzo udany start w rozgrywkach Serie A po przeprowadzce do „Nerazzurrich” z Manchesteru United. Środkowy napastnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w dwóch dotychczas rozegranych meczach i przyczynił się do zgarnięcia kompletu zwycięstw przez ekipę z Mediolanu.

Niestety 26-letniego zawodnika w trakcie drugiego występu poziomie Serie A spotkał bardzo niemiły incydent z udziałem sympatyków Cagliari, którzy na przestrzeni niemal całego pojedynku buczeli i imitowali małpie odgłosy skierowane do czarnoskórego zawodnika.

To wydarzenie potępili już przedstawiciele gospodarzy, którzy zapowiedzieli wyciągnięcie konsekwencji z zaistniałego wydarzenia. Swoje poparcie dla takich działań wyraziły także pozostałe kluby występujące w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz sami piłkarze. Na cały ten temat wypowiedział się także sam Romelu Lukaku.

- Wielu graczy padło w ostatnich miesiącach ofiarą ataków na tle rasowym. Mnie również to spotkało. Piłka nożna powinna cieszyć nas wszystkich. Nie możemy akceptować żadnej formy dyskryminacji, która niszczy ten sport. Mam nadzieję, że federacje na całym świecie będą mocno reagować na każdy tego typu przypadek - napisał na swoim koncie na Instagramie.

Na słowa reprezentanta Belgii zareagowali także ultrasi Interu Mediolan, którzy dość niespodziewanie postanowili stanąć po stronie obrońców fanów Cagliari i wytłumaczyli, dlaczego ci tak się zachowali, o czym możemy przeczytać w opublikowanym przez nich oświadczeniu.

„Cześć Romelu. Zwracamy się do Ciebie w imieniu Curva Nord, a więc ludzi, którzy powitali Cię po przybyciu do Mediolanu. Bardzo nam przykro, że ostatnie wydarzenia w Cagliari odebrałeś jako rasistowskie. Musisz zrozumieć, że Włochy różnią się od innych krajów z północnej części Europy, gdzie rasizm jest PRAWDZIWYM problemem. Rozumiemy, że mogłeś odebrać to w taki sposób, ale wiedz, że tak nie jest.

We Włoszech używamy różnych sposobów, aby pomóc swoim drużynom. Próbujemy zdenerwować i wyprowadzić z równowagi piłkarzy naszych rywali, ale nie ma to nic wspólnego z rasizmem. Tworzymy wieloetniczną organizacje i zawsze witaliśmy zawodników z całego świata. My sami także uciekamy się to takich metod w stosunku do graczy zespołów rywali i najprawdopodobniej będziemy czynić tak w przyszłości. Nie jesteśmy rasistami i nie jesteśmy kibicami Cagliari.

Musisz zrozumieć, że ludzie na wszystkich stadionach we Włoszech wspierają swoje zespoły, a jednocześnie atakują rywali, nie z powodu rasizmu, ale w celu pomocy własnej drużynie. Proszę weź pod uwagę, że takie podejście fanów jest dowodem na to, że przeciwnicy obawiają się strzelania bramek. Prawdziwy rasizm to zupełnie inna historia i wszyscy włoscy fani znają ją doskonale.

Kiedy deklarujesz, że rasizm jest problemem we Włoszech i należy z nim walczyć, wspierasz jedynie represje wymierzone w kibiców piłki nożnej, w tym w nas, a zarazem przyczyniasz się do stworzenia problemu, który tak naprawdę nie istnieje. Jesteśmy bardzo wrażliwi i akceptujemy wszystkich ludzi. Zapewniamy, że wśród nas nie brakuje przedstawicieli innych ras czy religii, którzy również korzystają z tej metody, aby sprowokować swoich przeciwników i robią to nawet jeśli mają ten sam kolor skóry i pochodzą z tego samego regionu.

Pomóż nam wyjaśnić, czym naprawdę jest rasizm i że włoscy fani nie są rasistami. Walka z PRAWDZIWYM rasizmem musi rozpocząć się w szkołach, a nie na stadionach, gdzie przychodzą kibice, którzy zachowują się inaczej, niż w codziennym życiu. Gwarantujemy, że w prawdziwym życiu nigdy nie zachowaliby się w ten sposób. Włoscy fani nie są doskonali i rozumiemy Twoją frustrację pewnymi wydarzeniami, ale zdecydowanie nie można nazywać ich rasistowskimi. 

Jeszcze raz... Witaj Romelu.”

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja” Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja” Nie żyje Pape Diouf. Były prezes Olympique'u Marsylia był zakażony koronawirusem Nie żyje Pape Diouf. Były prezes Olympique'u Marsylia był zakażony koronawirusem Everton (na razie) z największą ofertą za Milika Everton (na razie) z największą ofertą za Milika Borussia Dortmund nieugięta. Przynajmniej 110 milionów euro za Sancho Borussia Dortmund nieugięta. Przynajmniej 110 milionów euro za Sancho MŠK Žilina w stanie likwidacji. 12 piłkarzy, którzy mogą zagrać w Ekstraklasie MŠK Žilina w stanie likwidacji. 12 piłkarzy, którzy mogą zagrać w Ekstraklasie Fabiański: Nie zależy mi teraz na tym, żeby zarabiać pieniądze Fabiański: Nie zależy mi teraz na tym, żeby zarabiać pieniądze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy