Zaskakująca oferta dla Higuaína. Powrót do Premier League?!

Zaskakująca oferta dla Higuaína. Powrót do Premier League?! fot. Instagram [Gonzalo Higuain]
Rafał Bajer
Źródło: Gianluca Di Marzio

West Ham zwrócił swoją uwagę w kierunku Gonzalo Higuaína.

Argentyńczyk powrócił do Juventusu, gdzie chce przekonać do siebie klub, ale nadal więcej wskazuje na to, że treningi z „Bianconerimi” to jedynie tymczasowe rozwiązanie. Trener Maurizio Sarri, mimo całej sympatii, nie ma nic przeciwko jego odejściu, a mistrzowie Włoch widzą w tym szansę na wysoką sprzedaż. Gracz miał być choćby włączony do oferty za Nicolò Zaniolo, lecz nie jest zbyt skory na przenosiny do innego zespołu z Serie A. Rozwiązaniem może być zatem powrót do Premier League.

„Młoty” poszukują napastnika po tym jak sprzedali Marko Arnautovicia do Chin. Na szczycie listy był Maxi Gomez, lecz ten odmówił przeprowadzki na Stadion Olimpijski w Londynie, co zmusza klub do dalszych poszukiwań. W zamyśle pojawiła się możliwość pozyskania Mario Balotelliego, ale Gianluca Di Marzio informuje, że coraz poważniejszym kandydatem jest właśnie „Il Pipita”.

Londyńczycy chcieli przeznaczyć na zakup snajpera 40 milionów euro, a to idealnie wpisuje się w oczekiwania „Starej Damy”. West Ham zgłosił się już do Juventusu deklarując swoje zainteresowanie i zdążył nawet złożyć wstępną propozycję. Transfer miałby się odbyć na zasadzie wypożyczenia z opcją obligatoryjnego wykupu, lecz ta klauzula wchodziłaby w życie dopiero po spełnieniu odpowiednich warunków, zależnych od liczby występów lub też strzelonych goli.

Ekipa z Allianz Stadium jest otwarta na negocjacje, a sam gracz również mógłby rozważyć powrót na angielskie boiska. Higuaín ma wiele do udowodnienia sobie i krytykom po dość średnio udanym pobycie w Chelsea i gra dla West Hamu mogłaby być dobrą okazją, by pokazać się angielskim kibicom z lepszej strony, jednocześnie pomagając klubowi rozwiązać wieloletnie problemy w linii ataku.

Nie wiadomo jednak jak doświadczony snajper zareaguje na samo wypożyczenie. Już w poprzednim sezonie miał problemy z tym związane, bowiem najpierw grał na tej zasadzie w Milanie, a następnie w Chelsea. Mediolańczycy zrezygnowali z niego w połowie sezonu, ponieważ stwierdzili, że i tak nie skorzystają z opcji wykupu, a woleli postawić na rewelację rozgrywek Serie A - Krzysztofa Piątka. Następnie „The Blues” również nie zdecydowali się zatrzymać gracza, w sporej mierze przez rozstanie z Sarrim.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy