Zaskakująca propozycja dla Buffona

Zaskakująca propozycja dla Buffona
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Vanity Fair I Calciomercato

Włoski polityk, Vittorio Sgarbi, zdradził, że ma plany dotyczące Gianluigiego Buffona.

Sgarbi jest krytykiem i historykiem sztuki. Jednym z głównym celów jego nowo utworzonej partii politycznej, Renaissance, jest zwiększenie inwestycji w kulturę. Organizacja dopiero raczkuje, ale jej plany są bardzo ambitne. Zgodnie ze słowami Sgarbiego, jeśli udałoby się jej wygrać wybory, włoskim ministrem sportu zostałby właśnie Buffon.


- On jest niezwykle zrównoważonym człowiekiem. Reprezentuje swój kraj, ale wkrótce przejdzie na sportową emeryturę. Wiem, że interesuje się sztuką oraz polityką i podobają mu się nasze pomysły.

- Oglądaliśmy kiedyś wspólnie wystawę w Trieście i potwierdził swoje poparcie - powiedział Sgarbi.

Wszystko wskazuje na to, że Buffon zakończy niezwykle bogatą karierę piłkarską po zakończeniu tego sezonu. Latem Juventus pozyskał Wojciecha Szczęsnego, którego sam Włoch namaścił jako swojego następcę. Jakiś czas temu doświadczony bramkarz udzielił jednak również bardzo ciekawej wypowiedzi, sugerującej, że jeśli
„Stara Dama” wygra trwającą edycję Ligi Mistrzów, być może pozostanie on między słupkami jeszcze na kolejne 12 miesięcy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy