Zaskakująca propozycja dla Buffona

Zaskakująca propozycja dla Buffona
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Vanity Fair I Calciomercato

Włoski polityk, Vittorio Sgarbi, zdradził, że ma plany dotyczące Gianluigiego Buffona.

Sgarbi jest krytykiem i historykiem sztuki. Jednym z głównym celów jego nowo utworzonej partii politycznej, Renaissance, jest zwiększenie inwestycji w kulturę. Organizacja dopiero raczkuje, ale jej plany są bardzo ambitne. Zgodnie ze słowami Sgarbiego, jeśli udałoby się jej wygrać wybory, włoskim ministrem sportu zostałby właśnie Buffon.


- On jest niezwykle zrównoważonym człowiekiem. Reprezentuje swój kraj, ale wkrótce przejdzie na sportową emeryturę. Wiem, że interesuje się sztuką oraz polityką i podobają mu się nasze pomysły.

- Oglądaliśmy kiedyś wspólnie wystawę w Trieście i potwierdził swoje poparcie - powiedział Sgarbi.

Wszystko wskazuje na to, że Buffon zakończy niezwykle bogatą karierę piłkarską po zakończeniu tego sezonu. Latem Juventus pozyskał Wojciecha Szczęsnego, którego sam Włoch namaścił jako swojego następcę. Jakiś czas temu doświadczony bramkarz udzielił jednak również bardzo ciekawej wypowiedzi, sugerującej, że jeśli
„Stara Dama” wygra trwającą edycję Ligi Mistrzów, być może pozostanie on między słupkami jeszcze na kolejne 12 miesięcy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy