Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League

Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League fot. iham mustakim | Pixabay
Redakcja
Redakcja
Źródło: CFA | CNN

Jiangsu FC, mistrz Chin, złożyło wniosek o bankructwo. Do jego decyzji odniosła się lokalna federacja.

Drużyna Jiangsu w listopadzie zdobyła mistrzostwo Chin, a za kilka tygodni miała przystąpić do Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Jednak sukcesy sportowe nie zawsze idą z finansowymi. Media donoszą, że zarząd nie płaci piłkarzom oraz sztabowi od trzech miesięcy, chociaż jeszcze w 2019 roku był bardzo blisko zatrudnienia Garetha Bale’a, co potwierdzał jego agent.

- Ze względu na różne niekontrolowane elementy, Jiangsu FC nie może skutecznie zagwarantować kontynuacji gry w Chinese Super League i Azjatyckiej Lidze Mistrzów – powiedział właściciel klubu.

Na początku lutego Suning Appliance Group, właściciel klubu, ogłosiła, że chce skupić się na swojej najmocniejszej stronie, czyli handlu, i tak też czyni.

CFA, czyli chińska federacja piłkarska, odniosła się do bankructwa Jiangsu w dość zaskakujący sposób. Przede wszystkim podziękowała byłym już właścicielom klubu. W oświadczeniu czytamy też:

„Piłka nożna w Jiangsu ma wspaniałą historię, a od przejęcia w 2015 roku Grupa Suning w ogromnym stopniu przyczyniła się do ogólnego rozwoju piłki nożnej” – napisała w oświadczeniu CFA.

„Chiński Związek Piłki Nożnej będzie pracował nad wdrożeniem chińskiego planu reform i rozwoju piłki nożnej, z naciskiem na wzmocnienie rozwoju młodzieży, poprawę ligi zawodowej i zjednoczenie wszystkich sił wokół chińskiego futbolu, aby nadal walczyć o chiński futbol” – dodała.

W 2016 roku Chiny ujawniły swój plan przekształcenia kraju w „potęgę piłkarską”, która do 2050 roku będzie w stanie rzucić wyzwanie najlepszym drużynom świata. Strategia zakłada inwestycję wielu miliardów dolarów. Mimo wielkich nakładów finansowych na futbol, nie wyprzedano wszystkich biletów na żaden mecz ligowy w 2019 roku, a średnia frekwencja wynosiła 51%.

KACPER SASIAK

Więcej na temat: Chiny Jiangsu Suning FC

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy