Zaskakujący kierunek transferu Leonardo Bonucciego?! Pozytywne rozmowy i perspektywa gry w Lidze Mistrzów

Zaskakujący kierunek transferu Leonardo Bonucciego?! Pozytywne rozmowy i perspektywa gry w Lidze Mistrzów fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Matteo Moretto | Gianluca Di Marzio

Leonardo Bonucci znalazł się w kręgu zainteresowań Unionu Berlin. Strony negocjują potencjalne warunki współpracy – poinformowali Matteo Moretto i Gianluca Di Marzio.

Środkowy obrońca spędził łącznie w turyńskiej ekipie 12 lat. Pobyt ten okrasił wieloma sukcesami: ośmioma mistrzostwami Włoch, czterema Pucharami Coppa Italia oraz pięcioma krajowymi superpucharami.

Dodatkowo przed dwoma laty świętował zdobycie Mistrzostwa Europy z drużyną narodową.

Długi rozdział w stolicy Piemontu oczekuje na postawienie ostatniej kropki. Już jakiś czas temu 36-latek otrzymał informację od dyrektora sportowego Cristiano Giuntolego, że znajduje się poza planami klubu na zbliżający się sezon. To wprawiło doświadczonego zawodnika w osłupienie, ale nie pozostało mu nic innego, jak rozejrzeć się za nowym pracodawcą.

Pierwsze podejrzenia padły na przeprowadzkę do Fiorentiny. Szybko okazało się jednak, że szykuje się inny wariant, na dodatek zagraniczny.

Według doniesień rzetelnych reporterów, Moretto i Di Marzio, Bonucci znajduje się w bardzo dobrym położeniu w kontekście transferu do Unionu Berlin.

W zasadzie wszystkie strony dążą do porozumienia. Stoper w całości otwiera się na pierwszą przygodę poza ojczyzną, zaś Juventus także przedyskutował pierwsze kwestie z przedstawicielem Bundesligi w pozytywnej aurze.

Z biegiem czasu powinniśmy poznać pierwsze konkrety co do oferty. Kontrakt wychowanka Interu Mediolan wygasa za rok.

Piłkarz zapowiedział także, że ta kampania będzie ostatnią w jego karierze. Może więc ją spuentować rywalizacją w Lidze Mistrzów, w której Union znalazł się po raz pierwszy w historii po zajęciu czwartego miejsca w ligowych rozgrywkach.

Statystyki Bonucciego w minionych zmaganiach to gol i asysta w 26 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy