Zatroskany Mikel Arteta po zwycięstwie w Lidze Mistrzów. Kluczowy gracz Arsenalu kontuzjowany fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Źródło: Arsenal

Arsenal pokonał wprawdzie Sevillę, ale kontuzji doznał Gabriel Jesus. Na pomeczowej konferencji prasowej w sprawie Brazylijczyka wypowiedział się trener Mikel Arteta.

Arsenal w poprzedniej kolejce niespodziewanie uległ Lens 1-2 i z tego powodu chciał zamazać plamę po tej wpadce.

Szansa pojawiła się ku temu na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán przy okazji potyczki z Sevillą.

Wicemistrzowie od samego początku narzucili swój styl gry, ale nie mogli sforsować dobrze dysponowanej tego dnia defensywy rywala. Udało się to dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy, a gola zdobył Gabriel Martinelli.

Po przerwie trafienie dorzucił jeszcze Gabriel Jesus.

Sevillę było stać wyłącznie na gola honorowego i ostatecznie „Kanonierzy” wygrali 2-1.

Przedwcześnie, bo w 81. minucie plac gry musiał opuścić wspomniany Gabriel Jesus, a jego miejsce zajął Eddie Nketiah.

Okazuje się, że zmiana była wymuszona problemami zdrowotnymi.

Na ten temat wypowiedział się Mikel Arteta.

- Zmieniłem go, bo poczuł coś w ścięgnie podkolanowym. Zobaczymy więcej po badaniach - zaczął.