Zawodnik z ligi chińskiej: Do Europy mogę wrócić za 20 procent pensji

Zawodnik z ligi chińskiej: Do Europy mogę wrócić za 20 procent pensji
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Gazzetta dello Sport

Fredy Guarin poinformował w rozmowie z „Gazzettą dello Sport”, że bardzo zależy mu na powrocie do Interu Mediolan.

Kolumbijczyk w 2016 roku zdecydował się na opuszczenie po 3,5 roku Mediolanu i przyjęcie propozycji, jaką otrzymał od Shanghaiu Shenhua.  58-krotny reprezentant Kolumbii wyznał ostatnio, że bardzo chciałby powrócić do włoskiej drużyny i zdecydowałby się nawet na obniżenie pensji o 80 procent w stosunku do tego, co otrzymuje w Chinach.

- Pieniądze nie są problemem, zaakceptowałbym jedną piątą mojego obecnego kontraktu. Rozmawiałem na ten temat w poprzednim roku z dyrektorem sportowym Piero Ausilio, ale Inter nie mógł spełnić wymagań finansowych.

- Poszedłbym tam natychmiast, to moje największe marzenie. Pieniądze mnie nie interesują, zaakceptuję o wiele niższą wypłatę. Jestem teraz w Chinach, ale doskonale znam drogę do Appiano [ośrodka treningowego mediolańczyków – przyp. red.].

- Na poziomie osobistym układa mi się całkiem nieźle. Mam dwa lata umowy, zakwalifikowaliśmy się do Azjatyckiej Ligi Mistrzów i wygraliśmy Puchar Chin. Tęsknię za Interem, ale nie żałuję mojej decyzji.

- Dlaczego odszedłem? Ze względu na Finansowe Fair Play. Dyrektorzy klubu powiedzieli mi wprost: „Tylko ty i Icardi możecie zostać sprzedani za porządne pieniądze, a my ich potrzebujemy”. Nikt mnie nie zmuszał, ale transfer był ważny dla bilansu finansowego. To jedyny pozytywny aspekt mojego odejścia – powiedział Guarin.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy