Zidane: Będę trenerem

Zidane: Będę trenerem
Dawid Michalski
Dawid Michalski
Źródło: L'Equipe

Asystent Carlo Ancelottiego, Zinédine Zidane, w wywiadzie dla "L'Equipe" powiedział, iż czuje się gotowy do zostania pierwszym trenerem.

- Muszę się odpłacić Madrytowi, za wszystko co dla mnie zrobili - zadeklarował na samym początku Zidane - ale muszę przyspieszyć.

Tak rozpoczął swój wywiad 41-letni Francuz, który obecnie pełni rolę asystenta Carlo Ancelottiego. Zidane uczęszczał w ostatnim czasie na kursy trenerskie. Teraz stwierdził, że jest gotów do samodzielnego objęcia klubu. Wie nawet, jak będzie grać jego przyszły zespół.

- Moja drużyna będzie grała zbalansowany, ale ofensywny futbol. Będzie to prosta, ofensywna gra.

Zidane stwierdził również, że już wie z kim będzie współpracował w swoim przyszłym klubie. Zapytany o nazwiska odpowiedział: - Nie łatwo zdobyć moje zaufanie. Jeśli ktoś je wywalczy, na pewno na tym skorzysta.

- Moją ambicją jest dalej tworzyć i dawać. Wiem co mogę zrobić i wiem co mogę przekazać. Będę bardziej użyteczny, jeśli zostanę pierwszym trenerem. Chcę dalej pracować, uczyć się i rozwijać. Chcę zobaczyć, jak daleko zajdę jako trener. - mówił o swoich planach 41-latek.

Zidane nie zapomniał wspomnić również o samym Ancelottim: - Ancelotti to dobry trener i wiele się przy nim nauczyłem. Podobnie jest z Prezydentem [Florentino Perez - przyp.red.]. Jestem szczęśliwy, że od momentu gdy przyjechał po mnie do Turynu, darzymy się ogromnym szacunkiem. - zakończył Zidane.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zinédine Zidane odrzuca PSG. Ale francuski klub wytypował już nowego faworyta na trenera! Zinédine Zidane odrzuca PSG. Ale francuski klub wytypował już nowego faworyta na trenera! AS Monaco zarobiło 35 milionów euro na przedłużeniu umowy Kyliana Mbappé z PSG AS Monaco zarobiło 35 milionów euro na przedłużeniu umowy Kyliana Mbappé z PSG Legia Warszawa finalizuje dwa pierwsze letnie transfery. Testy medyczne we wtorek! Legia Warszawa finalizuje dwa pierwsze letnie transfery. Testy medyczne we wtorek! OFICJALNIE: Przemysław Tytoń nie zdążył zadebiutować w Ajaksie, już ma nowy klub! OFICJALNIE: Przemysław Tytoń nie zdążył zadebiutować w Ajaksie, już ma nowy klub! Sadio Mané po optymistycznych rozmowach w sprawie letniego transferu Sadio Mané po optymistycznych rozmowach w sprawie letniego transferu OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United Jagiellonia Białystok: Zagraniczny transfer Karola Struskiego na ostatniej prostej Jagiellonia Białystok: Zagraniczny transfer Karola Struskiego na ostatniej prostej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy