Zidane o sankcjach UEFA: To absurd!

Zidane o sankcjach UEFA: To absurd! fot. imagestockdesign / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: AS

Trener Realu Madryt, Zinedine Zidane, wypowiedział się na temat potencjalnych sankcji, które UEFA może nałożyć na klub.

Prezydent UEFA, Aleksander Čeferin, zapowiedział, że kluby, które starały się utworzyć Superligę, najprawdopodobniej zostaną w jakiś sposób ukarane. Z racji szczególnego zaangażowania w projekt, większe konsekwencje mogą spotkać właśnie Real Madryt. W kontekście „Królewskich” pojawiały się nawet informacje o możliwym wykluczeniu z przyszłorocznej edycji Champions League.

O kontrowersje i potencjalne sankcje zapytany został Zinedine Zidane. Szkoleniowiec madrytczyków odpowiadał na pytania dziennikarzy przed półfinałowym pojedynkiem z Chelsea w ramach Ligi Mistrzów, który odbędzie się już dziś (wtorek) o godzinie 21:00. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport Premium 1.

- To absurd, żeby w ogóle myśleć, że nie zagramy w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów - stwierdził podirytowany Zidane.

- Wszystko zostało już powiedziane. Ciągle mówi się o tym, czy przystąpimy do rozgrywek... Jedyne co musimy zrobić, to skupić się na najbliższym meczu. Ludzie będą gadali, ale my nie mamy na to wpływu. Jeśli zaś chodzi o mnie, to moim zdaniem kibice powinni mieć możliwość oglądania Realu Madryt w Champions League.

„Zizou” został zapytany również o to, czy wspiera Florentino Péreza w jego decyzji o utworzeniu Superligi. Nie zabrakło przy tym pytania o obawy na wpływ sędziów na wydarzenia sportowe, który miałby być efektem nacisków ze strony UEFA.

- UEFA wpłynie na sędziów? My interesujemy się wyłącznie grą. Sędzia musi wykonywać swoją pracę, a my musimy myśleć o futbolu. Jeśli zaczniemy się martwić, jakie słowa mogą nam zaszkodzić, wtedy wpadniemy w kłopoty. Będziemy rywalizować od pierwszej do ostatniej minuty. W całą resztę się nie zaangażujemy.

- Florentino Pérez? On wie, co czuję w sercu na temat tego wszystkiego. Teraz porozmawiajmy o meczu. Nasza reputacja spadła? Mamy przed sobą mecz. Przepraszam, ale nie zamierzam tego komentować.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy