Zimowy transfer Alcácera?!

Zimowy transfer Alcácera?!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sport | Onda Cero

Paco Alcácer może odejść z Barcelony podczas zimowego okna transferowego.

Nawet dłuższa przerwa Ousmane'a Dembélé nie poprawiła sytuacji 24-letniego Hiszpana. Nie znajduje się on w planach trenera Ernesto Valverde, który dał mu łącznie zaledwie 122 minuty na boisku w dwóch meczach ligowych i jednym Supepucharu.

Juan Carlos Unzué, obecnie trener Celty Vigo, a przez poprzednie trzy lata asystent Luisa Enrique w Barcelonie, widziałby Alcácera w roli zimowego wzmocnienia linii ofensywnej. Wcześniej napastnikiem interesowało się między innymi Southampton, jednak ten kierunek został na razie wykluczony przez samego zainteresowanego jako nieodpowiedni w tym momencie kariery. Szczególnie że przyglądają mu się też Inter i Napoli. W przypadku udostępnienia zawodnika na zimowym rynku z pewnością znajdą się kolejni chętni na jego pozyskanie.

Barcelona stanie przed sporym dylematem, bowiem pod względem sportowym Alcácer okazuje się niepotrzebny. Jednocześnie nie sposób odzyskać w tym momencie kwoty wydanej na niego przed rokiem, czyli 30 milionów euro. W związku z tym najprawdopodobniej poważnie rozważane będzie wypożyczenie do końca sezonu z opcją możliwie największego transferu definitywnego już latem.

Alcácer w pierwszym po transferze z Valencii sezonie w Barcelonie strzelił osiem bramek i zaliczył cztery asysty w 28 meczach we wszystkich rozgrywkach. Mimo tego, spisywał się poniżej oczekiwań rozbudzonych formą w zespole „Nietoperzy”. W sezonie 2015/2016 w samej lidze miał 13 bramek i siedem asyst, a w 2014/2015 - 11 bramek i pięć asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja” Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja” Nie żyje Pape Diouf. Były prezes Olympique'u Marsylia był zakażony koronawirusem Nie żyje Pape Diouf. Były prezes Olympique'u Marsylia był zakażony koronawirusem Everton (na razie) z największą ofertą za Milika Everton (na razie) z największą ofertą za Milika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy