Zlatan Ibrahimović po operacji. Czego go nawet ośmiomiesięczna przerwa [OFICJALNIE]

Zlatan Ibrahimović po operacji. Czego go nawet ośmiomiesięczna przerwa [OFICJALNIE] fot. sbonsi / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: AC Milan

AC Milan poinformował za pośrednictwem oficjalnych mediów, że Zlatan Ibrahimović przeszedł operację lewego kolana. Czeka go od siedmiu do ośmiu miesięcy przerwy. Na razie nie wiadomo, czy jest to równoznaczne z zakończeniem przez Szweda kariery.

Fani AC Milanu są w ostatnich dniach w ekstazie, a to za sprawą dziewiętnastego mistrzostwa Włoch, które ta ekipa zdobyła po jedenastoletniej przerwie. Triumf w rozgrywkach przypieczętowano pewnym zwycięstwem nad Sassuolo (3-0).

W tle natomiast wiele mówi się o przyszłości Zlatana Ibrahimovicia. Wraz z końcem sezonu wygasa bowiem jego kontrakt z tym zespołem i nie wiadomo, jaka czego go przyszłość. Mówiło się między innymi o zajęciu istotnej roli dyrektorskiej w agencji menedżerskiej, która należała do jego zmarłego przyjaciela, Mino Raioli.

Wiele miały powiedzieć badania kontuzjowanego kolana Szweda.

W środę opublikowano w tej sprawie specjalny komunikat, w którym pojawiła się wiadomość, że zawodnik przeszedł operację lewego kolana. Teraz czeka go od siedmiu do ośmiu miesięcy rozbratu z futbolem.

„AC Milan informuje, że Zlatan Ibrahimović przeszedł operację lewego kolana. Zabieg przeprowadził doktor Bertrand Cottet-Sonnery w asyście kierownika klubu do spraw zdrowia Stefano Mazzoniego.

Od pewnego czasu planowano artroskopię kolana, aby definitywnie pozbyć się problemu niestabilności stawu poprzez rekonstrukcję przedniego więzadła krzyżowego ze wzmocnieniami bocznymi i naprawą łąkotki.

Operacja zakończyła się pełnym sukcesem, a rokowania są takie, że do gry powinien wrócić za siedem lub osiem miesięcy” - czytamy.

Na razie nie wiadomo, jaką decyzję w kwestii przyszłości zawodnika podejmie AC Milan. Pewne wydaje się natomiast, że jeśli nawet podpisze nowy kontrakt, do gry będzie zdolny dopiero w 2023 roku.

W poprzednim sezonie Zlatan Ibrahimović rozegrał łącznie 27 meczów. W nich strzelił osiem goli i zanotował trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy