Złota Piłka 2019: Lewandowski na ósmym miejscu. Boniek i spółka komentują wybór dziennikarzy. „To jakiś żart”

Złota Piłka 2019: Lewandowski na ósmym miejscu. Boniek i spółka komentują wybór dziennikarzy. „To jakiś żart” fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Twitter

Robert Lewandowski w plebiscycie Złotej Piłki został sklasyfikowany na ósmym miejscu, z kolei nagroda powędrował do rąk Lionela Messiego. Z tymi wynikami nie do końca zgadzają się m.in. Zbigniew Boniek czy Katarzyna Kiedrzynek.

Po zdobyciu 44 bramek przez zamknięciem głosowania, wielu Polaków liczyło, że to właśnie „Lewy” będzie czarnym koniem plebiscytu. Z drugiej strony w internecie można było znaleźć doniesienia sugerujące, że Polak nie znajdzie się nawet w pierwszej dziesiątce zestawienia.

Koniec końców 31-latek uplasował się na ósmej pozycji, co oznacza, że wyprzedził on takich piłkarzy jak Eden Hazard, Roberto Firmino czy Karim Benzema. Pomimo tego wybór dziennikarzy ze 180 krajów nie do końca zadowala chociażby Zbigniewa Bońka.

„Messi jest genialny i to wiemy, ale co zrobił więcej od RL9 w tym roku?” – napisał na Twitterze prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, który jeszcze przed rozpoczęciem gali oznajmił, że w jego ocenie Lewandowski powinien zająć pierwsze bądź drugie miejsce.

Rozczarowania z zajęcia ósmego miejsca nie kryje również Katarzyna Kiedrzynek, piłkarka Paris Saint-Germain oraz reprezentacji Polski.

„8 miejsce to jakiś żart ... tyle w temacie ... zasłużył na dużo dużo więcej” – taki wpis zamieściła na Twitterze 28-latka.

W żywiołową dyskusję z użytkownikami Twittera wdarł się z kolei Artur Wichniarek, który 30 listopada w swoim felietonie na łamach „Przeglądu Sportowego” napisał: „Jeśli pogłoski sprawdzą się i Złota Piłka trafi w ręce Lionela Messiego, trudno będzie mi zrozumieć ten wybór”.

Już po ujawnieniu wyników głosowania były reprezentant Polski uparcie trzymał się swojego zdania.

„To mi nie odpowiadajcie, gdyż mi nikt nie musi udowadniać, że Messi jest jednym z 5 najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej, ale nikt mi nie udowodni, że rok 2019 był w jego wykonaniu tak idealny. Pomimo to gratulacje dla Leo” – czytamy.

W mediach społecznościowych nie brakuje jednak również gratulacji dla Lewandowskiego. Takowe przesłał m.in. profil „Łączy nas piłka” czy Śląsk Wrocław.

„Dla nas i tak jesteś najlepszy na świecie! – taki komentarz pojawił się w mediach społecznościowych „Łączy nas piłka”.

„Cóż, Lewandowski zawsze to górna ósemka. My od kilku lat próbujemy się do niej dostać...” – czytamy w niezwykle oryginalnym wpisie klubu z Wrocławia.

Pełna klasyfikacja Złotej Piłki 2019.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy