Złota Piłka 2022: Tak głosował Maciej Iwański

Złota Piłka 2022: Tak głosował Maciej Iwański fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: France Football

Magazyn „France Football” ujawnił szczegółowe dane dotyczące głosów oddanych na piłkarzy w plebiscycie Złotej Piłki. Dzięki temu poznaliśmy kompletny wybór najlepszych zawodników globu dokonany przez polskiego dziennikarza - Macieja Iwańskiego.

Komentator Telewizji Polskiego zdradził tuż po wręczeniu prestiżowego wyróżnienia Karimowi Benzemie na antenie rodzimej stacji, że jako przedstawiciel mediów z naszego kraju umieścił Francuza na pierwszym miejscu w plebiscycie francuskiego magazynu.

Do tego wyjawił nazwisko numeru dwa na swojej liście w osobie Roberta Lewandowskiego. Na przekazanie kolejnych trzech nazwisk już się nie pokusił. Dlatego musieliśmy poczekać do 22 października na pojawienie się nowego numeru „France Football”, gdzie zaprezentowano szczegóły głosowania na Złotą Piłkę i pozostałe wręczane nagrody na gali w paryskim Théâtre du Châtelet.

I tak jeszcze przed nastaniem tego momentu do sieci przeniknęła strona czasopisma z kompletną punktacją 66. edycji plebiscytu, z której dowiedzieliśmy się, że gwiazdor Realu Madryt zdeklasował konkurencję i otrzymał maksymalną liczbę punktów od 89 z 93 dziennikarzy, biorących udział w wydarzeniu.

Tym samym Maciej Iwański znalazł się w zdecydowanej większości, ale jak pokazują szczegóły swoimi wyborami trafił on tylko zdobywcę prestiżowego wyróżnienia, ponieważ na miejscach od trzy do pięć umieścił Lukę Modricia (dziewiąta pozycja), Kevina De Bruyne'a (trzecia pozycja) i Thibaut Courtois (siódma pozycja).

W tej sytuacji można zaryzykować stwierdzenie, że umieszczenie reprezentanta Chorwacji przez naszego dziennikarza na trzeciej lokacie umożliwiło mu wyprzedzenie w klasyfikacji Erlinga Brauta Haalanda, który stracił do niego dwa „oczka”. Przy pozostałych wyborach wskazanie kogoś innego przez Iwańskiego nic by nie zmieniło.

Przedstawiciel Telewizji Polski oddał swój głos nie tylko w plebiscycie Złotej Piłki, ale miał udział także przy wręczeniu nagrody imienia Lwa Jaszyna dla najlepszego golkipera globu.

Tutaj Iwańskiemu poszło lepiej, ponieważ dokonał słusznego wyboru zwycięzcy - Thibauta Courtois oraz pierwszego pokonanego przez Belga - Alissona. Z kolei na trzecim miejscu umieścił Jana Oblaka, który po zsumowaniu głosów zajął dopiero ósme miejsce.

***

WYBORY MACIEJA IWAŃSKIEGO

Złota Piłka

1. Karim Benzema - 6 punktów
2. Robert Lewandowski - 4
3. Luka Modrić - 3
4. Kevin De Bruyne - 2
5. Thibaut Courtois - 1

Trofeum Jaszyna

1. Thibaut Courtois - 5 punktów
2. Alisson - 3
3. Jan Oblak - 1

***

Złota Piłka 2022: Pełna klasyfikacja punktowa tegorocznego plebiscytu. Karim Benzema zdeklasował konkurencję [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy