Zmarł Grzegorz Więzik. Miał 58 lat

Zmarł Grzegorz Więzik. Miał 58 lat fot. Wikipedia
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Bożydar Iwanow

W wieku 58 lat zmarł Grzegorz Więzik. Był wieloletnim piłkarzem ŁKS-u i pracownikiem działu sportowego Podbeskidzia Bielsko-Biała. O śmierci poinformował dziennikarz Bożydar Iwanow.

W poniedziałek obiegła nas smutna informacja o śmierci Grzegorza Więzika, która nastąpiła dzień wcześniej, czyli 26 grudnia. Wiadomość podał dziennikarz Bożydar Iwanow. Potwierdziły ją później na portalach społecznościowych kluby, które 58-latek miał w swoim piłkarskim CV.

Więzik był wieloletnim piłkarzem ŁKS-u Łódź i jednym z jego najlepszych graczy w latach 80. To dzięki występom w tym zespole mógł później wypłynąć na szerokie wody. Rozegrał tam łącznie blisko 90 meczów na najwyższym poziomie rozgrywkowym i strzelił 14 bramek. Po rozstaniu w 1988 roku wyjechał spróbować swoich sił za granicą. Grał między innymi w niemieckim FC Kaiserslautern, a także w duńskich Silkeborg IF i Viborg FF.

Do Polski powrócił w 1997 roku i związał się z Krisbutem Myszków. Później zaliczył krótki epizod w Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Swoje ostatnie lata kariery piłkarskiej spędził w Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Po przejściu na emeryturę pozostał w Podbeskidziu i rozpoczął pracę w pionie sportowym. Później zajmował się także trenowaniem klubów z niższych poziomów rozgrywkowych. Pełnił również rolę skauta Śląska Wrocław, który wówczas występował w Ekstraklasie. W 2019 roku wrócił do Podbeskidzia, by tam zająć się skautingiem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy