Zmiany w Lidze Narodów?! Trudniejsze zadanie dla zwycięzców grup

Zmiany w Lidze Narodów?! Trudniejsze zadanie dla zwycięzców grup fot. Dmitry Niko / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Roman Kołtoń

Już niebawem UEFA może zatwierdzić zmiany dotyczące Ligi Narodów. W czwartej edycji (2024/2025) walka o triumf w turnieju prawdopodobnie zostanie urozmaicona o dodatkowe spotkania - ujawnił na Twitterze Roman Kołtoń.

Wspomniane rozgrywki to bardzo młody format utworzony przez Europejską Unię Związków Piłkarskich. Ich debiut nastąpił w 2018 roku. Dotychczas puchar za zwycięstwo wzniosły reprezentacje Portugalii i Francji.

Obecnie trwa trzeci sezon. Polska utrzymała się w najwyższej dywizji, zaś po jednej drużynie narodowej z każdej z czterech topowych grup powalczy o miano najlepszej w ramach Final Four. Takiego zaszczytu w połowie czerwca dostąpią Chorwacja, Holandia, Hiszpania i Włochy.

Następne zmagania mogą zostać okraszone bardziej zaciętą rywalizacją. Według Romana Kołtonia z „Prawdy Futbolu”, od kolejnej edycji w Lidze Narodów będziemy mieli do czynienia z systemem barażowym.

Oznacza to, że każda reprezentacja z wyższych dywizji musi wypełnić terminarz dodatkowymi spotkaniami o stawkę. Zgodnie z projektem, zakończenie rywalizacji w Dywizji A na fotelu lidera nie gwarantuje udziału w Final Four. Przedtem taka ekipa musi rozegrać baraż z rywalem z drugiego miejsca w innej grupie.

Bezczynnie na swój los nie będą czekały również reprezentacje z trzecich miejsc, które muszą udowodnić swoją wartość w barażach o utrzymanie z drugim zespołem z Dywizji B.

Nic nie zmienia się natomiast względem outsiderów. Zespoły z czwartych miejsc automatycznie spadają o szczebel niżej.

Gdyby proponowane reformy wprowadzić do bieżących zmagań, „Biało-Czerwonym”, którzy zajęli trzecie miejsce w swojej dywizji, przydzielono by jako rywala Ukrainę, Islandię, Finlandię lub Norwegię.

Nie jest jednak jasne czy baraż zawierałby w sobie jeden pojedynek, czy też przeprowadzano by go w systemie mecz - rewanż.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy